امروز مایکروسافت در سکوت دهمین سالگرد تولد فضای ابری خود وان درایو را جشن گرفت. بی شک تمام شما ویندوزی ها با نام وان درایو آشنا هستید. این ابزار محبوب که امکان ذخیره و اشتراک فایل را به شما می دهد امروز ده ساله شد. مایکروسافت نیز، در سکوت و بدون انتشار خبری جنجال بر انگیز ده ساله شدن این ابزار را جشن گرفت و وعده های خوبی در مورد آینده این ابزار داد.

با اسم Windows Live SkyDrive عرضه شد (در زمانی که در حال آزمایش بود Windows Live Folders نامیده می شد). این سرویس در زمان خود به شما پیشنهاد ۵۰۰ مگابایت فضای رایگان ابری می داد.

از بعضی زوایا، درون مایه این محصول تغییر زیادی نکرده است. هرچند اکنون پیشنهاد فضایی ده برابر بیشتر را می دهد. در طول سال ها ویژگی های زیادی را کسب کرده و یا از دست داده. بحث ها و اختلاف نظر های زیادی بر روی آن بوده. از امکانات و ویژگی های آن گرفته تا فضایی که ارائه می دهد. اما من فکر می کنم در این دنیای مولتی پلتفرمی امروز توانسته درون مایه و ثبات خود را حفظ کند. در واقع، مأمن امنی برای مایکروسافت شده تا این کمپانی در سایه آن پلفترم ابری خود را توسعه دهد.

اکنون، این سرویس بیش از ۱۱۵ میلیون کاربر روزانه دارد. حتی، این سرویس بیش از ۸۵ درصد از سرویس های لیست کمپانی های Fortune 500 را در خود جای داده است. در این لیست ۵۰۰ کمپانی برتر ذکر شده است. ۸۵ درصد این کمپانی ها از سرویس وان درایو استفاده می کنند.

بگذارید لیستی از ویژگی های آن بنویسیم. ابزار همگام سازی جدید، توانایی خواندن و اجرا کردن بیش از ۲۷۰ فرمت از جمله DICOM, AI, PSD. PDF, Visio و…، توانایی خواندن فایل های قدیمی، iMessaging sharing، ابزار جست و جوی قدرتمند بر گرفته از مایکروسافت گراف، ابزار های هوشمند جدید برای عکس ها، مایکروسافت فلو، ابزار های پیشرفته اشتراک گذاری در تمامی پلتفرم های ویندوز، آی او اس، اندروید و مک. این ها تنها بخشی از ویژگی های این محصول پر بار است.

اکنون نیز، مایکروسافت در حال کار بر روی ابزار وعده داده شده Files On-Demand برای وان درایو است. این کمپانی وعده داده است که قابلیت های هیجان انگیز و خیره کننده بیشتری به وان درایو موبایل افزوده خواهد شد. حتی، قرار است راه های خلاقانه بیشتری برای کنترل و مدیریت محتوی این فضای ابری فراهم شود.

اکثر کاربران وبسایت ما نیز، به واسطه داشتن گوشی ویندوزفونی از کاربران وان درایو هستند. اکنون که وان درایو ۱۰ ساله شده است مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات شما در مورد این محصول قدرتمند هستیم.

منبع :

MSPOWERUSER

270 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
unknown
پاسخ دهید چهارشنبه 18 مرداد 1396

حتی، این سرویس بیش از ۸۵ درصد ثروت کمپانی Fortune 500 را در خود جای داده است.???

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,