سال گذشته مایکروسافت اعلام کرده‌بود که آن‌ها در حال ساخت نخستین دیتاسنتر گازی جهان با همکاری McKinstry و Cummins هستند. این پروژه به‌صورت پایلوت در آزمایشگاه پیشرفته انرژی در سیاتل در حال اجرا است. این پروژه از 20 رک (ردیف) تشکیل شده‌است که هر رک به یک لوله گاز طبیعی متصل شده‌است و به‌جای استفاده از انرژی الکتریکی به‌طور کامل توسط گاز انرژی خود را تامین می‌کند.

مایکروسافت امیدوار است این روش‌های جایگزین بتواند همزمان با کاهش هزینه‌ها باعث بازده انرژی بیشتر و آلودگی کمتری شود. اما مهم‌ترین بخش خبر اینجاست که این پروژه آزمایشی توانسته‌است تا جایزه بهترین نوآوری را از موسسه Datacenter Dynamics کسب کند.

مدیر ارشد استراتژی مایکروسافت در مورد این جایزه افزود:

برای ما این جایزه در اولویت نیست، آنچه اهمیت دارد این است که دیگران هم با ما هم عقیده‌اند که در این صنعت باید به‌طور فزاینده‌ای راه‌های جدید و نوآورانه‌ای را برای ایجاد کارایی بهتر و ضریب اطمینان بالاتر در دیتاسنتر‌ها پیدا کنیم. هر شرکت فناوری در نهایت دارای اطلاعات و نرم افزارهایی است که باید در بستری مناسب تجزیه و تحلیل شوند و به دیتاسنترها نیاز پیدا می‌کنند. ما باید به‌دنبال روش‌های مناسب جهت پاسخگویی مناسب به این نیازها باشیم و به کمک فناوری‌های جدید مراکز داده‌ای پاک‌تر و ایمن‌تر بسازیم.

 

منبع :

MSPOWERUSER

30 پست
امیر میرحاج
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,