healthvaultمایکروسافت با ارسال ایمیل به کاربران اپلیکیشن HealthVault در ویندوزفون، به آن ها اطلاع داده است که به زودی پشتیبانی از این اپ قطع شده و آن را از استور حذف خواهند کرد. این اپلیکیشن متعلق به سرویسی است که مایکروسافت برای ثبت اطلاعات سلامت و تناسب اندام افراد ارائه می داد. البته این خدمات تنها در ایالات متحده و انگلستان در دسترس قرار دارد.

متن نامه ارسال شده به این شرح است:

ما با شما تماس گرفته ایم زیرا شما یکی از کاربران اپ HealthVault در ویندوزفون هستید. ما اخیرا مشکلاتی را در این اپ در جهت سازگاری یافت کرده ایم. ما می خواهیم تجربه ای بی نقص را از خدمات سرویس HealthVault ارائه دهیم و معتقدیم این تجربه با استفاده از وب سایت، ممکن خواهد بود. به همین دلیل، پشتیبانی خود از اپلیکیشن را قطع کرده و آن را از استور حذف خواهیم کرد.

شایان ذکر است که اطلاعات شما در HealthVault دست نخورده باقی مانده و از طریق وبسایت (https://account.healthvault.com) که همان امکانات و عملکرد اپ را در اختیارتان خواهد گذاشت، در دسترس است. شما می توانید با استفاده از ویندوز موبایل یا رایانه شخصی خود به این وبسایت دسترسی داشته باشید.

بابت پشتیبانی شما از HealthVault سپاسگزار هستیم و لطفا اگر با مشکلی موجه شدید به https://healthvault.com/support مراجعه نمایید.

تیم مایکروسافت HealthVault.

همان طور که مطالعه کردید دلیل موجهی در قبال عدم پشتیبانی اپ ارائه نشده و تنها به جمله “مشکلاتی در جهت سازگاری” اشاره شده است. این حذف ممکن است در پی بازطراحی اعلام نشده ساختار بخش سلامت و تناسب اندام (Health and Fitness) اتفاق افتاده باشد. چندی نیز پیش شرکت نام اپ Health خود را به Microsoft band تغییر داد و همچنین گزارش هایی از عدم توسعه نسخه جدید از مایکروسافت بند در رسانه ها منتشر شد. و اما قطعه دیگری از این پازل را می توان در جمع آوری سرویس اکس باکس Fitness یافت که به تدریج تا سال ۲۰۱۷ اثری از آن نخواهد ماند. در آن زمان گفته می شد که هزینه های استریم رسانه منجر به تعطیلی Xbox Fitness شده است اما با جمع بندی این موضوع و جمع آوری اپ  HealthVault و همچنین امکان توقف خط تولید مایکروسافت بند، به نظر می رسد، مایکروسافت حداقل در برهه زمانی فعلی در حال عقب نشینی و خارج شدن از صنعت سلامت و تناسب اندام است.

یکی از دلایل این امر می تواند، راهبرد های جدید شرکت در بازار باشد و امکان دارد که حوزه سلامت در این راهبردها جایگاهی ندارد. دلیل دیگر می توان به وجود پلتفرم ها و دستگاه های قدرتمند رقیب باز گردد. Fitbit و Jawbone سهم فروش بیشتر دستبند های حوزه سلامت را در اختیار داشته و در اکثر مناطق جغرافیایی در دسترس هستند، در حالی که مایکروسافت بند، فروش بسیار کمتری را تجربه می نماید. همین شرایط در پلتفرم نرم افزاری نیز خودنمایی می کند، جایی که اپ هایی نظیر Runtastic و Ftibit به مراتب پشتیبانی و به روز رسانی های بیشتری را از HealthVault که برای سالها هیچ به روز رسانی را دریافت نکرده است، در اختیار دارند.

منبع :

WINBETA

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمد رضا
پاسخ دهید یکشنبه 3 مهر 1395

مایکروسافت وقتیکه برنامه یا پروژه ایی براش سودآوری نداشته باشه سریع درش رو تخته میکنه ، حتی اگه کلی براش سرمایه گذاری کرده باشه.شرکتیه که زود جو گیر میشه و زود هم برنامه هاش رو کنار میذاره.خلاصه بگم تکلیفش با خودش روشن نیست. ویندوز موبایل هم خیر سر ویندوز ۱۰ که هسته مشترکی با نسخه دسکتاپش داره، تا حالا ولش نکرده.وگرنه اگه هنوز همون ۸.۱ بود مطمئن باشید بدون کوچکترین عذری تا حالا کنارش گذاشته بود.البته اینهم برمیگرده به سیاستهای غلط نادلا تو بخش موبایل.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,