مایکروسافت برخلاف بازار موبایل، در بازار تبلت ها همچنان با قدرت ادامه می دهد و حتی آمار فروش و سهمش از بازار نیز نمی تواند او را متوقف کند و به همین دلیل نیز تبلت های مایکروسافت در رده های بالای فروش قرار دارد. اکنون بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی Strategy Analytics سهم مناسبی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ از آن ردموندی هاست.اطلاعات Strategy Analytics نشان می دهد که سیستم عامل ویندوز مایکروسافت در سه ماهه اول ۲۰۱۶، توانسته است در مقابل سیستم عامل های دیگر، ۱۴% سهم بازار را به خود اختصاص دهد و پشت سر iOS اپل با ۲۲% و اندروید گوگل با ۶۴% قرار گرفته است. در این میان ۱.۱ میلیون تبلت با ارزش ۹۵۰ میلیون دلار برای ردموندی هاست که بالاترین قیمت تبلت ها را دارند، این درآمد در حالیست که فروشندگان white box که برند آن ها مشخص نیست از ۱۳.۳ میلیون تبلت فروخته شده تنها درآمد ۷۵۰ میلیون داری داشته اند. تبلت های اندرویدی که ۶۴% بازار را به تسخیر خود درآورده اند، ۴۱% درآمدهای کل بازار را در دستان خود می بینند در حالی که اپل نیز ۳۹% فروش تبلت ها را در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ از آن خود کرده است.

Strategy-Analytics-Q1-16-Tablet-Summary-

در قسمت دیگری از این آمار، برندها نیز با یکدیگر مقایسه شده اند که مایکروسافت با ۸% سهم در جایگاه سوم قرار گرفته است و سامسونگ و اپل را بالاتر از خود می بیند.

پیتر کینگ، مدیر اطلاعات و آمار بخش تبلت ها و دستگاه های لمسی درباره آمار مایکروسافت می گوید:

“مایکروسافت سزاوار محبوبیتی است که بین تبلت ها دارد، تبلت های رده بالایی که قدرت پردازنده ای PC را دارند و وجود کیبرد در کنار تبلت هایش، به سود و درآمدهای این شرکت افزوده است. اگرچه همراهی این موارد با ویندوز نیز مزید بر موفقیت است. بسیاری از شرکت ها دستگاه هایی با قیمت ارزان تر به فروش رمی رسانند تا بتوانند سهمی سودآور از این بخش در حال رشد را بدست آورند.”

منبع :

MSPOWERUSER

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
فرشاد بندری
پاسخ دهید جمعه 20 خرداد 1395

تو عنوان خبر یا باید جای کلمه های “بازار” و “تبلت های” عوض بشه یا بعد از “تبلت های” یه کلمه دیگه بیاد که جمله معنی پیدا کنه

    هادی اکبری زاده
    پاسخ دهید جمعه 20 خرداد 1395

    سلام، ممنون از تذکرتون.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,