مایکروسافت امروز اعلام‌کرد که در حال خریداری بنسای، ستارتاپ هوش مصنوعی مستقر در کالیفرنیا، است تا اینکه سایر شرکت‌ها را قادر به ساخت سیستم‌های هوشمند کند. در سال 2017 مایکروسافت در پروژه‌ی بنسای از‌طریق M12 (سرمایه‌گذاری اخیر مایکروسافت) سرمایه‌گذاری کرد.در ادامه با وینفون همراه باشید.

بنسای به‌منظور  یک هدف کلی که ایجاد  یک پلت‌فرم هوشمند تقویت یادگیری سیستم‌ها به خصوص برای شرکت‌هایی که از سیستم‌های کنترل صنعتی مانند رباتیک، انرژی، HVAC و سیستم‌های تولیدی و سیستم‌های خودکار در صنعت استفاده می‌کند، ایجاد ‌می‌شود. این پلت‌فرم با اتوماتیک کردن مدیریت الگوریتم‌های ماشین‌های پیچیده به شرکت‌‌های سازنده سرتاسر جهان این امکان را می‌دهد که، از آخرین پیشرفت ها در هوش مصنوعی بهره‌مند شوند.

گاردپ پال، نایب رییس شرکت تجاری هوش مصنوعی، می‌گوید:

پلت‌فرم بنسای در ترکیب  با ابزارهای قدرتمند شبیه‌سازی و کمک آموزشی بخش تحقیقاتی مایکروسافت تبدیل به ساده‌ترین و قدرت‌مند‌ترین ابزار زنجیره‌ای هوش مصنوعی در زمینه ساخت هر نوع سیستم خودکار برای انجام وظایفی چون کنترل و نظارت بر کارها خواهد شد. این سیستم زنجیره‌ای که به‌وسیله‌ی ماشین یادگیری اَژور ساخته شده روی رایانش ابری اَژور توسط GPUS ها و فناوری Brainwave، که یک فناوری برای افزایش لحظه‌ای سرعت الگوریتم های مصنوعی است، به اجرا در خواهد آمد و مدل‌های ساخته شده توسط آن در اَژور IOT مدیریت و مستقر  خواهند شد تا یک راه‌حل نهایی برای ساخت و سازماندهی و افزایش هوش‌های مصنوعی به مایکروسافت ارائه‌دهد.

بنسای نیز با عملکرد خود در سال‌های اخیر به موفقیت‌هایی دست یافته‌است. برای مثال سال گذشته، آنها معیار کمک آموزشی  جدیدی برای برنامه‌ریزی سیستم‌های کنترل در صنعت ایجاد کردند.آنها از یک فعالیت رباتیک برای نشان دادن طرز کار این دستاورد استفاده کردند. در این عملیات این پلت‌فرم با موفیت توانست یک بازوی رباتیک شبیه‌سازی شده را برای جمع‌آوری و قرار دادن بلوک‌ها روی هم به وسیله‌ی تجزیه کردن مفاهیم آن به مفاهیم ساده‌تر برنامه‌ریزی کند.این تکنیک جدید در مقایسه با یک هوش قدرتمند گوگل، 45 بار سریع‌تر از آن است.

مایکروسافت هیچ‌گونه جزئیاتی را در مورد سهام‌داران مالی درگیر در این تجارت تاکنون فاش نکرده‌است.

 

منبع :

MSPU

89 پست
واحد عثمانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,