_مایکروسافت پنل جدید

مایکروسافت کمپانی استارت‌آپی Movere را خریداری کرد اژور در حال شکستن استخوان‌های AWS

امروز مایکروسافت از به تملک در آوردن Movere، یک استارت‌آپ با تمرکز بر مهاجرت ابری خبر داد. هدف مایکروسافت ارائه تجربه‌ای عالی برای انتقال برنامه‌های موجود و زیرساخت‌ها به اَژور است. مایکروسافت معتقد است که تخصص عمیق Movere به آنها در تحقق هدف خود کمک خواهد کرد.

این داستان روایت‌گر چیست؟

دهه‌ها پیش مایکروسافت دقیقا چنین رویدادی را رقم زد. منظور از این رویداد بالا گرفتن بازار اژور است. زمانی که لینوکس وارد بازار شده بود رقیبی نداشت و به دست آوردن بازار کار بسیار مشکلی بود. ضمن این که سیستم عامل پدر لینوکس با نام یونیکس (یک سیستم عامل بسیار قدیمی که امروزه تقریبا استفاده نمی‌شود. این سیستم عامل پدر لینوکس است) هم در بازار حضور داشت و خودش رقیبی به حساب می‌آمد.

مایکروسافت با سرمایه گذاری‌های عظیم روی ویندوز و رابط کاربری گرافیکی نه تنها لینوکس را پشت سر گذاشت بلکه سیستم عامل مشابه خود که برای کاربران خانگی ساخته شده بود تحت عنوان مکینتاش را هم پشت سر گذاست.

امروز شاهد تکرار تاریخ هستیم. مایکروسافت دلارهای بزرگ را در پروژه ابری خود با نام اژور می‌ریزد. و این سرمایه به سرعت تبدیل به سود می‌شود. رشد اساسی اَژور از سال 2015 آغاز شد و با وجود اینکه بالای 12 سال از رقیب خود عقب بوده اکنون با سرعت فضایی به آن نزدیک می‌شود. AWS به یک راهکار قدیمی تبدیل می‌شود، کلود گوگل به مرور زمان به بازیگر سوم تبدیل می‌شود و عملا ارزشش را از دست می‌دهد و اژور تکنولوژی روز دنیا با تمام راه حل‌های مهم سازمانی به حساب می‌آید.

این مساله یک مشکل اساسی و یک سوال مهم را به وجود می‌آورد. حالا که اَژور به عنوان یک گزینه بهتر وارد بازار شده است و پاسخ سوالات بیشتری را می‌دهد و در کنار تمام مزایا رقیب خریدارانش هم نیست، چگونه حجم اطلاعات و سرویس‌های بسیار زیادی که از حدود سال‌های 2002 به وجود آمده را به آسانی منتقل به کلود اژور کنیم.

این سوال سازمان‌ها را در رابطه با انتقال قدری در تردید می‌گذارد. البته مهاجرت از AWS به اَژور بسیار راحت‌تر از مهاجرت از اژور به AWS است. علت آن هم تلاش‌های بی وقفه مایکروسافت در راستای ایجاد روش مهاجرتی آسان است که تا به امروز موفق شده است سود اَژور را از AWS بیشتر و حجم بازار آن را به نصف ابعاد AWS برساند.

این نکته با توجه به این که سابقا در نمودار کلود AWS تنها مدعی بود و دیگر شرکت‌ها سیاره‌ای در برابر کهکشان بودند بسیار قابل توجه است. اما مایکروسافت هیچ ترسی از بهتر کردن عالی‌ها ندارد. که امروز به اینجا رسیده است که بهترین متخصصین روش‌های مهاجرت ابری را برای خود خریداری کند. بله، Movere قدم بعدی است. حالا وقت آن رسیده که خواهان به خواسته‌اش برسد.

نقش Movere در مایکروسافت:

جرمی وینتر، مدیر شرکا و مدیریت اَژور در مایکروسافت می‌گوید:

قابلیت‌های کشف و ارزیابی نوآورانه Movere مکمل تکنولوژی مهاجرت اَژور و راه‌ حل‌های یکپارچه شرکا ما خواهد بود و مهاجرت را به یک فرآیند آسان‌تر برای مشتریان تبدیل می‌کند. ما معتقدیم که مهاجرت‌های ابری موفقیت آمیز تحول کسب و کار را امکان پذیر می‌سازند، و این کسب و کار بر سرمایه گذاری‌های ما تأکید می‌کند تا آن اتفاق بیافتد.

مدیر عامل شرکت Movere، کریستین ایرلند موارد زیر را در پست وبلاگ خود با اعلام این خبر نوشت.

ما با شور و شوق اعتقاد داریم سفر کلود چیزی است که باعث می‌شود بازار ایده‌ها و فرصت‌ها برای تفکرات نو مختل شود. شرکت در این سفر معنوی با مشتریان و شرکایمان یک امتیاز است. بنابراین، از شرکا و مشتریانمان تشکر می‌کنیم که اجازه داده‌اند تاکنون بخشی از این سفر باشیم. ما بسیار هیجان زده هستیم که به عنوان بخشی از تیم مایکروسافت اَژور، سریعتر و بهتر برای شما خدمات ارائه خواهیم داد.
اکتساب انجام شده توسط مایکروسافت فقط یک ازدواج پلتفرم ابری سطح اول و قابل اعتماد با یک سیستم داده و بینش قدرتمند نیست. این همچنین ادغام شور و اشتیاق دو شرکت است که به دنبال جا به جایی کوه‌ها برای مشتریان از طریق یک اکوسیستم عمیق است. و هدف نهایی این است که بتواند تحولات تجاری شما را با سرعت نور تحویل دهد.

بعد از قرارداد 8 میلیارد دلاری با پنتاگون و احتمالا در آینده قرارداد 10 میلیارد دلاری JEDI، این یک قدم بزرگ دیگر در راستای ربودن مشتریان رقیب اصلی اَژور است. این نشان می‌دهد مایکروسافت هر روز حرارت موتور قدرتمند اژور را اضافه می‌کند. و این که این شرکت قصد عقب کشیدن از این بازار را ندارد.

منبع :

MSPOWERUSER

140 پست
سید علی جعفری
مهندس نرم‌افزار و شبکه. گرافیست، انیماتور و موشن گرافیست، سخنران و ارائه دهنده، 22 ساله از مشهد. علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای، زبان‌های خارجی و تکنولوژی‌های روز جهان. عاشق مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , , , , ,