در چند روز گذشته شایعاتی مبنی بر اینکه مایکروسافت قصد خرید GitHub را دارد در فضای آنلاین پیچیده بود. در حالی که شایعات اولیه ادعا می‌کردند این معامله حدود 2 میلیارد دلار ارزش خواهد داشت، سرانجام مایکروسافت اعلام کرد که آنها رسماً گیت هاب را به مبلغ 7.5 میلیارد دلار خریداری کرده‌اند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

بر اساس توضیحات منتشر شده در وبلاگ مایکروسافت، این معامله تا پایان سال جاری تکمیل خواهد شد و انتقال سهام به طور کامل صورت خواهد گرفت. ساتیا نادلا در مورد این موضوع می‌گوید:
مایکروسافت یک شرکت با تمرکز اصلی رو توسعه دهندگان است و با پیوستن به GitHub، ما تعهد خود به آزادی، باز بودن و نوآوری توسعه دهندگان را تقویت می‌کنیم. ما مسئولیت اجتماعی را که با این توافقنامه به دست می‌آوریم را به رسمیت می‌شناسیم و بهترین کار را برای توانمند ساختن هر توسعه دهنده برای ساخت، نوآوری و حل کردن اساسی‌ترین چالش‌های جهان انجام می‌دهیم.

گیت هاب با یک اجتماع متشکل از 28 میلیون توسعه دهنده قدرتمند به همراه داشتن آزادی کامل برای استفاده از هر سیستم عامل یا ابزاری که آنها می‌خواهند، همچنان به کار خود ادامه می‌دهد.

علاوه بر این، Nat Friedman نایب رئیس سازمانی مایکروسافت و بنیان‌گذار زامارین نقش مدیرعامل جدید گیت هاب را بر عهده خواهد گرفت، در حالی که مدیرعامل کنونی این شرکت، Chris Wanstrath یک عضو فنی مایکروسافت خواهد شد.

Wanstrath در یک پست وبلاگی جداگانه اظهار داشت که علیرغم اختلافات خود با مایکروسافت در گذشته، این شرکت اکنون با تمرکز بیشتر بر توسعه دهندگان و نرم‌افزارهای منبع باز سیاست‌های خود را تغییر خواهد داد. علاوه بر این، موفقیت‌های مایکروسافت در خرید شرکت‌های ماینکرفت و لینکدین، نشان می‌دهد که زمینه رشد کسب و کارهایی که آنها خریداری می‌کنند به طور جدی فراهم است.

در انتها Wanstrath اشاره کرد که هم مایکروسافت و هم گیت هاب در حال حاضر اهداف مشترکی را دنبال می‌کنند که شامل ایجاد یک پلتفرم باز برای توسعه دهندگان و آسان‌تر و قابل دسترس تر ساختن ایجاد نرم افزار است و اعتقاد این شرکت‌ها بر این است که آنها می‌توانند در صورت با یکدیگر بودن، نسبت به فعالیت‌های تکی کارهای بیشتری را انجام دهند.

منبع :

NEOWIN

2221 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
amirhossein
پاسخ دهید چهارشنبه 16 خرداد 1397

بیا … همین یکی رو دیگه کم داشتیم… چیکار دارن میکنن اینا؟ همه رو دارن میخرن که … ای بابا 😐

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,