_مایکروسافت پنل جدید

مایکروسافت پلتفرم اینترنت اشیاء اکسپرس لاجیک را خریداری می‌کند اگر یک زمینه حرفه‌‌ای است، مایکروسافت در آن فعالیت دارد


مایکروسافت هیچ دروغی در مورد اختصاص منابع به اینترنت اشیاء نگفت. با راه حل‌هایی مانند Azure IoT Central، و اخیرا همکاری خود با BMW برای پلتفرم ساخت و ساز این قطعا یک حقیقت است. کمپانی غول ردموندی خرید اکسپرس لاجیک که پایه در سن دیگو دارد را رسما اعلام کرد.برای کسانی که آشنا نیستند، ExpressLogic در سال 1996 تاسیس شد و با پلتفرم X-Ware به خوبی شناخته می‌شود. این یک اصطلاح چتری است که حاوی مجموعه‌ای از راه حل‌هایی مانند ThreadX – هسته سیستم عامل در لحظه (یا RTOS) – FileX – پشتیبانی از فایل‌های درون ساختاری – GUIX – پشتیبانی از UI (رابط کاربری) درون ساختاری – NetX – ابر درون ساختاری – اتصال به اینترنت از طریق پروتکل TCP/IP – و USBX است.

پلتفرم پرچمدار ExpressLogic مکمل چیزهایی مانند IoT Hub، خدمات مبتنی بر مکان و مهمتر از همه، Azure Sphere است که در سپتامبر پیش وارد مرحله پیش‌نمایش عمومی شد. مایکروسافت به طور خاص در باره موضوع اتصال متقابل چنین گفت:

هدف ما این است که سیستم عامل RTOS از ThreadX که ساخته اکسپرس لاجیک است به عنوان گزینه‌ای برای رفع نیا‌زهای پردازش در زمان واقعی درون یک دستگاه Azure Sphere را در دسترس قرار دهیم. و همچنین وقتی که راه حل IoT برای قابلیت های محاسبات لبه مورد نیاز است، دستگاه‌هایی که از ThreadX قدرت می‌گیرند را برای اتصال به دستگاه‌های لبه‌ای Azure IoT فعال کنیم.

با درنظر گرفتن ادعا ThreadX مبنی بر 6/2 میلیارد پیاده‌سازی انجام شده، و اطلاعیه گارتنر در مورد به وجود آمدن 20 میلیارد دستگاه اینترنت اشیاء تا سال 2020، این خرید منطقی می‌باشد. این نیز در سرمایه گذاری 5 میلیون دلاری IoT شرکت ردموندی بین سال های 2018 و 2022 قرار دارد.

مبحث اینترنت اشیا در چند سال آینده تحول بسیار عظیمی در صنعت به وجود خواهد آورد. سیستم زندگی عوض خواهد شد. و سیاست‌های جهانی و قوانین نیاز پیدا خواهند کرد دوباره از نو نوشته شوند. آماده عصر نوین صنعت باشید. اما نگران نباشید. مایکروسافت کنار شما است.

منبع :

NEOWIN

140 پست
سید علی جعفری
مهندس نرم‌افزار و شبکه. گرافیست، انیماتور و موشن گرافیست، سخنران و ارائه دهنده، 22 ساله از مشهد. علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای، زبان‌های خارجی و تکنولوژی‌های روز جهان. عاشق مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,