از زمان روی کار آمدن ساتیا نادلا مایکروسافت با سرعت و جدیت بیشتری شرکت‌های مختلف فعال در سیلیکون ولی را از آن خود می‌کند. در جدیدترین اقدام از این دست مایکروسافت دست به خرید Semantic Machines که در زمینه هوش مصنوعی فعالیت دارد زده است.مایکروسافت یکی از بزرگترین مقاصد برای بسیاری از شرکت‌های فعال در دره سیلیکون است. این شرکت سابقه زیادی در خرید شرکت‌ها و استارتاپ‌های فناوری دارد، اما از زمان روی کار آمدن نادلا از یک‌سو سرعت خرید شرکت‌ها توسط مایکروسافت افزایش یافته است و از سوی دیگر سمت‌وسوی خریدها تغییر کرده است. با توجه به بیشتر شدن گرایش مایکروسافت به حوزه‌هایی نظیر هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، امنیت سایبری و … در سه سال اخیر شاهد تصاحب چندین شرکت فعال در این زمینه‌ها بوده‌ایم.

در جدیدترین اقدام از این دست، مایکروسافت اخیرا استارتاپ Semantic Machines که در زمینه هوش مصنوعی فعالیت دارد را خریداری کرده است. این استارتاپ کالیفرنیایی در شهر برکلی مستقر بوده و در زمینه توسعه هوش مصنوعی محاوره‌ای و بالاخص توسعه یک موتور محاوره جدید فعالیت دارد.

این خبر یقینا برای کاربران کورتانا در سراسر دنیا خبر بسیار خوبی خواهد بود، چرا که موتور محاوره‌ای این شرکت این پتانسیل را دارد تا تحولی شگرف در عملکرد کورتانا ایجاد کند. مایکروسافت همزمان با اعلام خرید این استارتاپ عنوان کرده کورتانا تنها بخشی نیست که از این خرید نفع خواهد برد، چرا که چت بات‌های این شرکت نظیر Xiaolce که تاکنون بیش از 30 میلیارد محاوره را با کاربران ساکن چین، ژاپن، آمریکا، هند و اندوزی انجام داده، توانایی بیشتری پیدا خواهند  کرد.

این استارتاپ ساکن برکلی در توضیح فناوری خود عنوان کرده که فناوری ما این امکان را به انسان می‌دهد تا به‌صورت طبیعی با کامپیوترها تعامل داشته باشند. هدایت این استارتاپ توسط پروفسور دن راث (مدرس دانشگاه برکلی) و پروفسور دن کلین (مدرس دانشگاه استنفورد) انجام می‌گیرد.

مایکروسافت همزمان با اعلام خرید این استارتاپ فعال در عرصه هوش مصنوعی اعلام کرده:

همزمان با تصاحب Semantic Machines ما قصد داریم تا یک مرکز هوش مصنوعی محاوره‌ای در شهر برکلی ایجاد کنیم تا در نهایت قادر شویم مرزهای موجود در تعامل زبانی با کامپیوترها را جابجا کنیم.

ترکیب فناوری Semantic Machines با فناوری هوش مصنوعی مایکروسافت، به ما کمک خواهد کرد تا تجربه کاربری قدرتمند، طبیعی و کارآمدتری را فراهم آوریم که رایانش محاوره‌ای را به سطحی جدید خواهد رساند.

 

منبع :

CNET

1335 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
مطالب نویسنده
لپتاپ های HP OMEN 15 و 17 معرفی شدند چهارشنبه 26 اردیبهشت 1398
با ThinkReality رقیب هولولنز آشنا شوید چهارشنبه 26 اردیبهشت 1398
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
حیان
پاسخ دهید شنبه 5 خرداد 1397

از جزئیات سیستم عامل سرفیس هاب ۲ خبری نشده؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,