دو هفته پیش، مایکروسافت دور اول برنامه‌های PWA را به استور مایکروسافت اضافه کرد که شامل برنامه‌های ZipRecruiter اسکای‌اسکنر، ASOS و… می‌شد. اکنون شش برنامه‌ی جدید PWA توسط مایکروسافت به استور اضافه شده‌اند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

با توجه به گزارش ویندوز سنترال، شش برنامه‌‌ی جدید PWA این هفته به استور مایکروسافت اضافه شدند و اکنون تعداد برنامه‌های PWA تحت نام Microsoft Store به 20 عدد رسید. برنامه‌های جدید شامل موارد زیر می‌شوند:

  • Decider
  • HealthyWay
  • Subway
  • The A.V. Club
  • tomsguide.com
  • Trip Check

مایکروسافت قبلا توضیح داد که توسعه دهندگان را تشویق می‌کند تا PWA‌ها را به استور اضافه کنند و با کمی کار این برنامه‌ها می‌توانند درست مثل برنامه‌های UWP از کاشی زنده و اطلاعیه‌ها پشتیبانی یا حتی به صورت آفلاین کار کنند. این ویژگی‌های پیشرفته تنها در رداستون 4 پشتیبانی می‌شوند.
با این حال، این PWA‌های منتشر شده توسط مایکروسافت به نظر می‌رسد چیز دیگری هستند: همه آن‌ها به نظر می‌رسد تحت وب باشند و در تمام نسخه های ویندوز 10 و هم‌چنین ویندوز 10 موبایل کار می‌کنند. باز هم به یاد داشته باشید که برخی از ویژگی‌های PWA مانند پوشش اطلاعیه‌ها و سرویس ورکرز به رداستون 4 برای کار نیاز دارند، بنابراین ما مطمئن نیستیم که آیا این برنامه‌ها واقعا “PWA” هستند یا خیر.

همه ما می‌خواهیم ببینیم که مایکروسافت چگونه می‌تواند کمبود برنامه‌های استور را بر طرف کند، اما مشخص است که پر کردن فروشگاه مایکروسافت با برنامه‌های تحت وب راه حل مناسبی نیست. توسعه دهندگان باید برخی کارها را برای ساخت برنامه‌های تحت وب بومی مانند انجام دهند و مایکروسافت در بیلد 2018 اعلام کرده که برای توضیح آنچه که دقیقا باید انجام شود کمک خواهد کرد.

نظر شما در مورد برنامه‌های PWA چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

ONMSFT

818 پست
پژمان قادرنژاد
او دانشجوی رشته کامپیوتر است. به بسکتبال و تکنولوژی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوه نوردی، طبیعت گردی و یوتیوب کند. پژمان اکنون نویسنده بخش برنامه و بازی وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
مطالب نویسنده
بهترین لپ تاپ های 13 اینچی سال 2019 چهارشنبه 15 فروردین 1398
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,