microsoft-edge-surface-pro-3 Cropped

مایکروسافت در گذشته بارها مصرف انرژی کم تر مرورگر خود نسبت به سایر رقبا را به رخ کشیده است. اکنون در تلاش برای نشان دادن بهبود های صورت گرفته در مورد صرفه جویی در مصرف باتری در به روز رسانی سالگرد ویندوز ۱۰ در مرورگر مایکروسافت اج، مایکروسافت دور تازه ای از آزمایش ها را برای مقایسه ی این مرورگر با رقیبان خود صورت داده است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

در این آزمون جدید نیز مرورگر اج در مقابل مرورگر های کروم، فایرفاکس و اپرا قرار گرفته است و شاید زیاد جای تعجب نداشته باشد که نتایجی مشابه آزمایش های پیش از به روز رسانی سالگرد را مشاهده کنیم.

دانلود ویدیو با کیفیت ۳۶۰p | دانلود ویدیو با کیفیت ۷۲۰p

در آزمون استریم Netflix که در ویدیوی بالا مشاهده می کنید، اج توانست ۶۹ درصد بیش از فایرفاکس، ۴۵ درصد بیش از کروم و ۲۳ درصد بیش از اپرا دوام بیاورد. همچنین به طور کلی برای مرور صفحات وب، مایکروسافت ادعا می کند که به روز رسانی سالگرد اجازه می دهد تا مرورگر اج به میزان ۱۲ درصد بیش از حالتی که بر روی نسخه ۱۵۱۱ ویندوز ۱۰ اجرا می گشت، افزایش بهره وری داشته باشد. اما در مورد این رقابت، اج توانست یک بار دیگر برنده ی رقابت شود، و مایکروسافت بیان کرد:

ما از دیدن بهبود ها هیجان زده شدیم، اما این روند ممکن است آشنا به نظر بیاید! مایکروسافت اج کارآمد ترین و بهینه ترین مرورگر در ویندوز ۱۰ باقی مانده است، به طوری که ۲۴ تا ۴۳ درصد راندمان بیشتر در طول یک نمونه از فعالیت های معمولی از جمله پخش ویدیو، بازدهی چند زبانه، خرید، رسانه های اجتماعی و غیره را ارائه می کند.

fig-2-efficiency

البته باید توجه کرد که انتخاب یک مرورگر اغلب بر اساس مصرف انرژی صورت نمی گیرد و بسته به ویژگی های مورد نظر یا یکپارچگی های آن انجام می شود. با این حال، برای طرفداران مرورگر مایکروسافت، اج به وضوح در آزمایش های مایکروسافت می درخشد.

آیا شما نیز از مرورگر مایکروسافت اج استفاده می کنید؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

1871 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
سیامک
پاسخ دهید جمعه 25 شهریور 1395

والا من الان از موقعی که ویندوز ۱۰ رو نصب کردم فقط از اج و اکسپلورر استفاده میکنم و به مشکلی هم تا حالا نخوردم…البته بیشتر مواقع با اج هستم و واقعا روان و سریع هست.

Mani
پاسخ دهید جمعه 25 شهریور 1395

Edge بهترین و سریع ترین مرورگر وبه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,