Artificial intelligence

تحقیقات تخصصی در حوزه ی هوش مصنوعی، نیازمند سرمایه گذاری های بزرگ است. شاید اطلاعات به دست آمده در این زمینه جزو بزرگترین قدم های بشر باشد و حال مایکروسافت با تمرکز بر روی این موضوع و اختصاص بودجه ی زیادی در این زمینه تمایل دارد که شانس خود را امتحان کند. این کمپانی باور دارد که هوش مصنوعی در برگیرنده ی تاثیرات مثبت در جهت رشد جامعه می شود و تاثیر به سزایی روی مردم می گذارد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

مایکروسافت توضیح می دهد که هدف آن ها فراهم کردن شرایط مالی مناسب برای مراکزی است که به صورت اختصاصی در زمینه ی هوش مصنوعی، فعالیت می کنند. این شرکت ها به مردم راه و روش تعامل با ماشین ها را آموزش می دهند تا به سطح آموزشی بالاتر، مهارت های جدید، ایجاد موقعیت های شغلی بیشتر، درمان بیماری ها و پیشرفت در کارهای روزمره، دست پیدا کنیم. گرچه این سرمایه گذاری فقط شامل مراکزی می شوند که احتمال موفقیت و سود بالایی داشته باشند. تا کنون این بودجه بین ۶ مرکز مختلف تقسیم شده، Nagraj Kashyap مدیر بخش سرمایه گذاری های مایکروسافت اعلام کرد: “ما روی شرکت هایی که در حال بهره برداری از ایده های خود هستند سرمایه گذاری کردیم و آن ها قول قدرت بخشیدن به مردم و کسب کار را داده اند. Nagraj Kashyap در دی ماه سال گذشته توسط مایکروسافت استخدام شد. وی در کمپانی Qualcomm و در حوضه ی سرمایه گذاری های مربوط به رباط ها و اتصالات بی سیم، مشغول به کار بود.

به نظر می رسد که روند رشد هوش مصنوعی در دهه ی گذشته به کندی پیش می رفت ولی استفاده ی بهینه از چیپ های کامپیوتری جدید، مشکلات بزرگی را از پیش رو برداشته است و حال ما شاهد سیلی بزرگ از ایده های مربوط به هوش مصنوعی هستیم. طبق آمار CB Insights، نزدیک به ۱.۶ میلیارد دلار توسط ۲۵۰ کمپانی و فقط در نیمسال اول ۲۰۱۶ در مقایسه با سال قبل که ۱.۲ میلیارد دلار در بازه ی زمانی مشابه بود، سرمایه گذاری شد. بیشترین سرمایه گذاری ها مطعلق به کمپانی های نام داری همچون اینتل، گوگل و سامسونگ بود.

مایکروسافت شرکتی است که سال ها بر روی هوش مصنوعی کار کرده و ابتکاراته زیاد و جالبی دارد که شامل اضافه کردن ویژگی های جدید بر اساس هوش مصنوعی در سرور های ابری Azure می شوند. کمپانی هایی که توسط مایکروسافت در حال رشد هستند، به مایکروسافت کمک زیادی در این رشته می کنند و مایکروسافت را بین شرکت های رقیب، پیشرو می کنند. یکی از این شرکت ها، Tact نام دارد. این شرکت در حال توسعه ی اپلیکیشنی برای تلفن های همراه است که با بهره گیری از هوش مصنوعی به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از فرمان های صوتی با برنامه های نصب شده، تعامل داشته باشید.

بیشتر کمپانی ها ریسک سرمایه گذاری در زمینه ی AI (هوش مصنوعی) را نمی کنند و به همین دلیل است که در چند سال اخیر شاهد AI های جدید مثل کرتانا و سیری از شرکت های بزرگ بودیم. اولین تصمیم مایکروسافت در این زمینه، مرکزی در مونتریال کانادا بود که توسط مایکروسافت و Yoshua Bengio که جزو پیشگامان در صنعت شبکه های عصبی است، تاسیس شد. آینده ی مایکروسافت و AI را چگونه ارزیابی می کنید؟ دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

FORTUNE

95 پست
محمد داودی
دانشجوی رشته ی نرم افزار، علاقه مند به IT و دنیای بازی های ویدیویی. همیشه اخبار مربوط به اکس باکس را دنبال میکردم و سعی میکنم که جدیدترین اخبار و اطلاعات مربوطه را در وینفون پوشش دهم.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,