مسئولان ایالت آندرا پرادش هند با استفاده از سرویس “آموزش از طریق مایکروسافت آژور” قصد دارند برای سال تحصیلی آینده دانش آموزان ممتاز را شناسایی کنند. برای اطلاع بیشتر در ادامه با وینفون همراه باشید.

آموزش از طریق مایکروسافت آژور، حاوی یک سرویس تجزیه و تحلیل و پیش‌بینی ابری است که امکان راه‌اندازی سریع مدل‌های موفق در زمینه آموزش را به عنوان مدل‌های اصلی تجزیه و تحلیل امکان پذیر می‌کند. سرویس آموزش از طریق مایکروسافت آژور نه تنها در زمینه تجزیه و تحلیل سیستم‌های آموزشی، ایالت آندرا پرادش را یاری می‌کند بلکه سرویس مدیریت شده‌ای را بر مبنای وب در اختیار مسئولان آموزشی این ایالت قرار می‌دهند تا مدل‌هایی که پیش از این برای آموزش و جداسازی دانش آموزان تیزهوش درنظرگرفته بودند را به راحتی اجرا و عملیاتی کنند.

بر اساس آماری که اداره آموزش این ایالت بر مبنای تفکیک جنسیتی، جامعه شناسی ایالتی، جایگاه اقتصادی، عملکرد تحصیلی، زیرساخت‌های آموزشی و مهارت‌های مدرسان به دست آورده است، پیش‌بینی می‌شود تا سرویس آموزش از طریق مایکروسافت آژور بتواند 19500 دانش آموز ممتاز در این ایالت را شناسایی کند. این دانش آموزان توسط برنامه‌های مختلف و جلسات مشاوره‌ای ویژه‌ای که برایشان برگزار می‌شود استعدادهایشان در جهت درست و منطقی خواهد شد.

مدیر آموزش ایالت آندرا پرادش هند در این خصوص به خبرنگاران گفت:

آموزش از طریق مایکروسافت آژور تاکنون توانسته است کمک شایانی به ارتقاء جایگاه آموزشی مدارس بویژه مدارس دولتی‌ این ایالت بکند. ما از داده‌های پیش‌بینی شده ای که توسط این سرویس به دست می‌آوریم به منظور پیگیری، مشاوره و مسائل خصوصی و خانوادگی این دانش آموزان ممتاز بهره خواهیم برد تا بتوانیم با مشاوره‌های درست آنها را در مسیر صحیح هدایت کنیم؛ چرا که اعتقاد داریم پیشرفت ایالت‌مان در گرو رشد همین دانش آموزان ممتاز خواهد بود.

جالب است بگوییم که، هوش مصنوعی مایکروسافت امکان پیش‌بینی نارضایتی دانش آموزان از وضع تحصیل را نیز به خوبی امکان پذیر کرده است. مسئولان آموزشی ایالت آندرا پرادش هند با کمک هوش مصنوعی مایکروسافت توانسته‌اند سه عامل پرانتقاد دانش آموزان در فضای تحصیلی را پیش از آغاز سال تحصیلی شناسایی کنند. آنها با توجه به داده‎‌هایی که از طریق سرویس آموزشی مایکروسافت آژور بدست آورده بودند فهمیدند سه مشکل رنگ‌آمیزی مدارس ، اصلاح میز و صندلی‌ها و رفع نواقص دستشویی‌ها سه مشکل عمده‌ای است که در طول سال تحصیلی دانش‌آموزان را همواره مورد آزار قرار می‌دهد. از این رو آنها دست به کار شده و در حال رفع این نواقص پیش از آغاز سال تحصیلی جدید هستند.

مقامات آموزشی ویسکاپاتنام در این ایالت پس از شناسایی دانش آموزان ممتازی که از طریق سیستم‌های هوش مصنوعی مایکروسافت و سرویس آموزشی مایکروسافت آژور بدست خواهند آمد، قصد دارند تا یک کنکور را در بین روزهای 23 تا 30 آوریل سال آینده برگزار کنند و افراد برگزیده این آزمون به طور مستقیم برای تحصیل در دانشگاه‌های ممتاز هند فرستاده خواهند شد.

سرویس آموزشی مایکروسافت آژور به طور کلی برای یادگیری دروس سخت و راه‌اندازی فناوری آموزشی خودکار و جلوگیری از ایجاد نقشه‌های پر پیچ و خم و سنگین آموزشی توسط مایکروسافت بنا نهاده شده است و قطعاً بعدها از آن بیشتر خواهید شنید.

منبع :

Microsoft Power User

41 پست
سینا هنربخش
متخصص شبکه های مایکروسافتی و رفع و عیب یابی سیستم های مایکروسافت هلپ دسک (ادمین) سرور دارای مدرک MCSE2012R2+ علاقمند تخصصی به مباحث مایکروسافت ، به خصوص در زمینه ی ویندوز دسکتاپ و ویندوز فون دارای گوشی 950XL و اینسایدر
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,