مایکروسافت و آمازون از مدعیان و البته رقبای عرصه هوش مصنوعی و یادگیری عمیق هستند، ظاهرا این دو رقیب بیش از رقابت در پی همکاری با یکدیگر هستند، اخیرا این دو شرکت اتحاد و همکاری خود برای عرضه یک رابط یادگیری عمیق با نام Gluon را اعلام کردند. برای آگاهی از جزییات همراه باشید.مایکروسافت و آمازون اشتراکات زیادی با یکدیگر دارند، هردو از بزرگان دنیای فناوری هستند، هردو در عرصه پردازش ابری و سرویس های ابری، هوش مصنوعی و یادگیری عمیق فعالیت گسترده‌ای دارند، یکی دیگر از نقاط اشتراک این دو شرکت همسایه بودن آنها است، چرا که هر دو ساکن سیاتل هستند، ظاهرا این دو همسایه و البته رقیب بیش از پیش باب همکاری با یکدیگر را آغاز کرده‌اند.

پیشتر در خبری اعلام کردیم که دستیارهای هوشمند این دو شرکت امکان تعامل روی یک دستگاه را برای کاربران ممکن خواهند ساخت، ظاهرا نادلا و بزوس قصد دارند این همکاری را به سطح بالاتری برسانند، چرا که این دو شرکت اخیرا اعلام کرده‌اند روی یک رابط یادگیری عمیق مشغول کار با نام Gluon هستند و قصد دارند این رابط کاربری را در اختیار تمامی توسعه‌دهندگان قرار دهند.

این همکاری می‌تواند یادگیری عمیق را در کنار کتابخانه عمیق جدیدی، برای تمامی توسعه‌دهندگان در دسترس قرار دهد. این کتابخانه دارای رابط برنامه‌نویسی مختصر و قابل درکی است که به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا مدل های یادگیری ماشینی را جهت استفاده از فضای ابری، گوشی های هوشمند و … ایجاد کنند.Gluon توسعه‌دهندگان را با Python API تجهیز می‌کند تا بتوانند مدل های یادگیری ماشینی را ساخته و آنها را تمرین دهند. در نشست خبری اعلام همکاری این دو شرکت عنوان شده که ساخت مدل های یادگیری ماشینی امری سخت و زمان‌بر و نیازمند قدرت پردازشی بالا است، اما Gluon می‌تواند به کمک توسعه‌دهندگان بیاید تا با استفاده از Python API و اجزا شبکه عصبی پیش ساخته آن بر این مشکلات فائق آیند.

Gluon در حال حاضر با Apache MXNet سازگاری دارد، اما طبق اعلام مایکروسافت به‌زودی پشتیبانی از Microsoft’s Cognitive Toolkit بدان افزوده خواهد شد.با استفاده از Python API شما قادر خواهید بود بدون نیاز به نوشتن ده ها هزار خط کد که معمولا برای نوشتن مدل های یادگیری ماشینی لازم است، مدل های یادگیری ماشینی خود را توسعه داده و آنها را تمرین دهید. از دیگر مزیت های Gluon عدم تاثیر آن بر کیفیت اجرای تمرین و یادگیری است، چرا که سرعت آموزش مدل با استفاده از آن درست مشابه استفاده مستقیم از Apache MXNet است.

در حال حاضر Gluon از طریق این لینک در دسترس است. شما علت این همکاری را چه می‌دانید؟

منبع :

MSPU

1192 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,