blockchain_technology

پلتفرم آژور مایکروسافت راه بسیار خوبی برای همکاری های این کمپانی بزرگ فراهم کرده است و اخبار متعددی از استفاده ی شرکت های از این پلتفرم به گوش می رسد. در اخرین همکاری، با بخش سرمایه گذاری Bank Of America قرارداد جدیدی با به امضا رسانده است. با وینفون همراه باشید

این دوشرکت با کمک یکدیگر در راه ایجاد تکنولوژی های جدید و فریم ورک های مناسب برای تبادلات مالی گام بر خواهند داشت تا بتوانند کسب و کار خود، مشتریان و بانک را قدرتمندتر کنند. وظیفه ی قدرتمند کردن این تبادلات بر عهده ی مایکروسافت آژور خواهد بود. طبق گفته ی مدیر تجاری مالی مایکروسافت، این شرکت به همراه مریل لینچ بانک او آمریکا بر روی تکنولوژی blockchain در بستر ابری فعالیت خواهند کرد

Blockchain یک پلتفرم توزیع‌‌شده و هسته ی مبادلات مالی است که امکان انتقال اطلاعات از یک مکان به مکان دیگر را با امینت بالا فراهم می‌کند. بیشتر شهرت blockchain تا این لحظه، استفاده از آن به‌عنوان سامانه‌ای برای رمزنگاری معاملات پول اینترنتی یا همان بیت کوین (Bitcoin) است. از بیت کوین برای تبادلات بین‌المللی استفاده می‌شود که هزینه‌ی کمتری نسبت به فرایندهای تبدیل ارز به یکدیگر دارد. روزانه، میلیاردها دلار در قالب بیت کوین جابه‌جا می‌شود.
اما علاوه بر آن از فناوری Blockchain می‌توان در زیرساخت‌های مالی موجود مانند سهام، اوراق قرضه و زمینه‌های بسیار دیگری استفاده کرد. استفاده از این فناوری و جایگزینی آن با فناوری‌های امروزی، می‌تواند روی سرعت دسترسی به اینترنت نیز تأثیر بگذارد این درحالیست که معاملات سنتی اکثرا سرعت پایین تر، وقت گیرتر و هزینه های بالاتری دارند.

خدمات Blockchain آژور در نوامبر ۲۰۱۵ شروع به کار کرده است و حال Bank Of America بعنوان بزرگ ترین بانک آمریکا با بخش سرمایه گذاری خود “مریل لینچ” امیدوار است تا با استفاده از این پلتفرم و همکاری با مایکروسافت عملکرد بهتری  داشته باشد و نواوری های تجاری جدیدی برای حدود ۴۷ میلیون مشتری خود ایجاد کند. این همکاری درحالی رقم می خورد که درحال حاضر حدود ۸۰٪ بانک های بزرگ جهان از مشتریان آژور هستند.

 

منبع :

MICROSOFT

  • سه شنبه 5 مهر 1395 18:00
  • بدون نظر
  • هادی اکبری زاده
  • اخبار
1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,