در اوایل سال جاری، خودروساز غول پیکر آلمانی، BMW چشم انداز خود در زمینه خودروهای متصل را به نمایش گذاشت، که بخش اصلی این تجربه را دستیار دیجیتال مایکروسافت، یعنی کرتانا بر عهده داشت. امروز، این دو شرکت گسترش همکاری های خود را اعلام کرده اند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

BMW در حال حاضر از فناوری ابری مایکروسافت اَژور برای سرویس BMW Connected خود از طریق یک پلتفرم به طور مشترک توسعه یافته به نام Open Mobility استفاده می کند. آخرین خودروهای سری ۵ کمپانی BMW  که در ماه دسامبر عرضه شدند، از اولین خودروهایی بودند که با سرویس آفیس ۳۶۵ از طریق مایکروسافت اکسچنج برای “رانندگانی که در حال حاضر در محل کار بر سرویس آفیس ۳۶۵ تکیه دارند و می خواهند این سرویس ها را به خودروی خود گسترش دهند” ادغام شده بودند.

امروز در جریان رویداد سالیانه Innovation Days کمپانی BMW در شیکاگو، این شرکت اعلام کرد که آن ها با ارائه Skype for Business در حال گسترش این دسته از خدمات هستند، که اجازه می دهد جلسات اسکایپ در خودرو نیز در دسترس باشند. Skype for Business در سیستم iDrive کمپانی BMW تعبیه خواهد شد و در ابتدا در فرانسه، آلمان و انگلستان، و سپس در سایر بازارها در دسترس قرار خواهد گرفت.

مایکروسافت امروز توضیح داد:

در مایکروسافت، ما اعتقاد داریم که اتومبیل ها باید بیش از یک وسیله سواری باشند و همچنین باید به یک دفتر شخصی قابل جایجایی تبدیل شوند تا به مردم کمک کند بهره وری بیشتری داشته باشند و به آن ها فرصت دهد تا از زندگی خود لذت ببرند. شرکای ما در BMW این فلسفه را به اشتراک می گذارند و این شرکت را در مسیر آینده قرار داده اند که در آن، ماهیت کارها بیشتر به صورت همراه خواهد بود.

BMW تنها خودروسازی نیست که با مایکروسافت همکاری تنگاتنگی دارد. در ماه دسامبر، کمپانی ولوو اعلام کرد که قصد دارد Skype for Business را به خودروهای  سری ۹۰ خود بیاورد. همچنین در ماه ژانویه، شرکت رنو-نیسان نیز اعلام کردند که پلتفرم خودرو متصل مایکروسافت را انتخاب کرده اند.

منبع :

NEOWIN

1873 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,