مایکروسافت و فوجیتسو به‌تازگی از همکاری با یکدیگر در زمینه هوش مصنوعی پرده برداشته‌اند و هدف خود را ارائه راهکارهای مناسب برای بهتر کار کردن افراد در محیط‌های سازمانی اعلام کرده‌اند. برنامه جدیدی بر مبنای Microsoft 365 ساخته خواهد شد و تکنولوژی هوش مصنوعی فوجیتسو به نام Zinrai و پلتفرم هوش مصنوعی مایکروسافت در آن قرار خواهند گرفت.

این همکاری‌ها و راهکارها مربوط به موارد زیر خواهد بود:

1- توجه به کارهای خلاقانه و ایجاد ارزش افزوده بالا

داده‌های زیادی که با استفاده از Microsoft 365 تولید می‌شود از طریق Microsoft Graph، Microsoft MyAnalytics و Microsoft Workplace Analytics جمع آوری می‌شوند. وضعیت استفاده از ایمیل‌ها و تقویم‌ها را تجسم کنید، تکنولوژی هوش مصنوعی Zinrai اهمیت و اولویت ذکر شده در یک ایمیل را تشخیص داده و کاربران را به انجام آن وظایف مهم تشویق می‌کند. این به کاربران کمک می‌کند تا سریعا وظایف با اولویت بالا را انجام دهند و آن‌ها را قادر به تمرکز بر کار خلاقانه مانند تولید ایده‌های متنوع می‌کند که این کار می‌تواند باعث افزایش ارزش افزوده شود.

2- خودکارسازی و ساده‌سازی وظایف معمول و استفاده از هوش مصنوعی

اتوماسیون و بهینه‌سازی وظایف با ترکیب سرویس‌های شناختی مایکروسافت، بات‌های هوشمند، فناوری هوش مصنوعی مبتنی بر مکالمه فوجیتسو و رابط‌های تجزیه و تحلیل زبان طبیعی Zinrai به دست می‌آید که بهره‌وری نیروهای انسانی را افزایش می‌دهد. برای مثال در فرآیند راه‌اندازی یک جلسه، فناوری مکالمه هوش مصنوعی قادر به جستجو و پیدا کردن زمان بندی مناسب برای تاریخ و زمان جلسه از بین اطلاعات شرکت کنندگان در جلسه است.

3- انتخاب افراد مناسب و متخصص

استفاده از ارتباطات میان مردم یک راه موثر برای یافتن منابع انسانی استثنایی یا اسناد ارزشمند در سازمان‌ها است. برای این منظور گراف‌های دانش به‌عنوان پایه‌ای از دانش استفاده می‌شود که در فرم کلی به‌صورت روابط بین افراد و اشیا بیان می‌شود. علاوه‌بر این زمانی که این ویژگی‌ها با تکنولوژی هوش مصنوعی Zinrai تجزیه و تحلیل می‌شود و  به گراف دانش اعمال می‌شود، می‌توان منابع انسانی را به‌طور موثری کشف کرد و اعضای یک تیم را به‌هنگام آغاز پروژه با بالاترین توانایی ممکن انتخاب کرد.

4- تجزیه و تحلیل بهره‌وری و انگیزه در مقایسه افراد، تیم‌ها و شرکت‌ها

کاربران مایکروسافت MyAnalytics و Workplace Analytics می‌توانند راه‌هایی را که افراد و تیم‌ها در آن کار می‌کنند تجسم کنند. علاوه بر این با ترکیب و ارزیابی نمودارهای دانش و یادگیری ماشینی عمیق توسعه یافته توسط آزمایشگاه‌های فوجیتسو، که امکان تجزیه و تحلیل بسیار دقیق داده‌های گرافیکی را فراهم می‌کند، می‌توان به بینش مناسبی نسبت به کارایی افراد، سازمان‌ها و شرکت‌ها داشته‌باشند.

مایکروسافت و فوجیتسو در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی این راه‌حل‌های جدید در بازار ژاپن از سه ماهه دوم 2018 هستند و ارایه جهانی این راه‌حل‌ها در سال‌های آینده اتفاق خواهد افتاد.

منبع :

MSPOWERUSER

31 پست
امیر میرحاج
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,