IAV_VC-Fahrzeug_Q7B7172_1_HiRes-JPG.jpg

مایکروسافت این روز ها به طور جدی وارد دنیای خودرو های هوشمند شده است و وقت آن است که خود را به رقبایش نزدیک تر کند. تا به امروز از فناوری های مایکروسافت در خودروهای بسیاری استفاده شده است اما امسال و با جان گرفتن دوباره ویندوز و پلتفرم ابری قدرتمند اَژور، همه چیز فرق کرده است. این شرکت در جریان نمایشگاه CES 2016 همکاری خود با چند شرکت مطرح در زمینه خودرو را اعلام کرد.

اما حالا نوبت به شرکت مهندسی آلمانی IAV رسیده تا با مایکروسافت همکاری کند تا آینده را به خودرو ها بیاورند. در جریان برگزاری نمایشگاه CES 2016، مایکروسافت و IAV اعلام کردند که با همکاری یکدیگر فناوری پیشرفته ای را برای اتومبیل های خودران در زمینه های امنیت در ترافیک و رانندگی ایمن تر توسعه داده اند. این دو شرکت برای آزمایش، یک دستگاه خودروی فولکس واگن را به این فناوری مجهز کرده اند و نام خودرو را CHAD گذاشته اند که مخفف عبارت Connected Highly Automated Driving vehicle است. خودروی CHAD می تواند با دستگاه هایی که در محیط اطراف جاده هستند تعامل داشته باشد و از طریق آن ها جهان اطرافش را ببیند و همزمان میزان امنیت سرنشینان خودرو و عابرین پیاده را اندازه گیری کند و در خصوص امنیت آن ها مطمئن شود.

به عنوان مثال، بر خلاف سایر اتومبیل های خودران که تنها از طریق دوربین های ویژه محیط اطرافشان را می بینند، یک خودروی CHAD می تواند علاوه بر دوربین ها، اطلاعات را از دستگاه های اطراف و پلتفرم ابری اَژور نیز دریافت کند. بگذارید برای درک بهتر قابلیت های این ویژگی یک مثال بزنیم، این مثال در نمایشگاه CES 2016 نیز آورده شد.

فرض کنید یک عابر پیاده به پشت یک خودرو که پارک شده می رود و در آن جا پنهان می شود و کاملاً از دید خودروی CHAD که در حال حرکت است پنهان می ماند اما با توجه به این که این عابر پیاده از یک گوشی هوشمند و یا یک مایکروسافت بند استفاده می کند، اطلاعات موقعیتی شخص فوراً توسط پلتفرم ابری اَژور به واسطه ایستگاه هایی که در محل هستند دریافت می شوند و به خودرو داده می شوند و خودرو می فهمد که یک شخص در پشت یک خودرو پنهان شده است، بنابر این به صورت خودکار سرعت را کاهش می دهد و یا در صورتی که خطری را احساس کند ترمز می گیرد.

این فناوری نوین V2X نامیده می شود و به این اشاره می کند که خودروی هوشمند می تواند با X عدد وسیله خارجی ارتباط برقرار کند تا محیط اطراف را ببیند. این وسیله ها می توانند تلفن هوشمند، دستگاه های اینترنت اشیاء، ایستگاه های مشخص و مرتبط، ابزار های پوشیدنی عابرین پیاده، دیگر خودرو های هوشمندی که در جاده هستند و یا هر چیز دیگری باشند. با توجه به این که فناوری های این اتومبیل خودران توسط مایکروسافت توسعه داده شده اند، بنابراین در آن از اکثر سرویس های مایکروسافت نظیر بینگ، اَژور، کرتانا و هر فناوری دیگری که این شرکت توسعه داده استفاده شده است. همچنین این فناوری به سرنشینان خودرو این اجازه را می دهد تا از سرویس هایی نظیر اسکایپ مخصوص کسب و کار، دستورات صوتی کرتانا و یا گروو موزیک استفاده کنند اما تمرکز اصلی آن بر روی فناوری V2X است.

مایکروسافت و IAV تا به امروز این فناوری را در بیش از ۷۰۰۰۰ کیلومتر از جاده های اروپا و ایالات متحده آزمایش کرده اند. این دو شرکت امیدوار هستند که بتوانند این فناوری را هر چه بیشتر گسترش دهند و پس از تکمیل و نهایی سازی، آن را در اختیار شرکت های خودروساز مطرح قرار دهند و آن را برای خودرو های هوشمند تبدیل به یک استاندارد کنند.

نظر شما در خصوص این فناوری چیست؟

منبع :

NEOWIN

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
mohsen 930
پاسخ دهید جمعه 18 دی 1394

این مایکروسافت جداً دوست داشتنی شده،در هر زمینه ای در حال رشده،اگه اون بالمر مدیرعامل نبود الان مایکروسافت با ارزش ترین برند دنیا بود.آفرین بر نادلا

Kmh
پاسخ دهید جمعه 18 دی 1394

با این تکنولوژیا امنیت در اینده از بین میره…چ استفاده هایی ک از این اطلاعات نخواهند کرد این شرکتا

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,