_ویندوز پنل جدید

مایکروسافت و Open Robotics سیستم عامل رباتی برای ویندوز 10 IoT عرضه می‌کنند ویندوز 10 IOT نسخه Enterprise بسیار جالب‌تر و جذاب تر می‌شود


مایکروسافت سال گذشته در ROSCon سال 2018 یک نسخه آزمایشی برای سیستم عامل ربات را برای ویندوز 10 اعلام کرد. ROS یک فریموورک روباتیک منبع باز برای نوشتن نرم‌افزار ربات است که از پایه کد نویسی شده، به منظور تشویق توسعه برنامه‌های روباتیک متحد ایجاد شده است. امروز شرکت تکنولوژی ردموندی و Open Robotics رسما ROS را برای ویندوز 10 IoT Enterprise راه اندازی کردند.بری گرکی، مدیر عامل شرکت Open Robotics، در مورد انتشار اظهار نظر کرد:

ما هیجان زده هستیم که ویندوز IoT را به عنوان یک پلتفرم پشتیبانی شده برای ROS اضافه کنیم. جامعه توسعه دهنده ROS اکنون می‌تواند از ویژگی‌های گسترده در ویندوز IoT استفاده کند، از جمله آموزش سخت‌افزار با سرعت بخشیدن به رایانه، دید رایانه و قابلیت‌های ابر مانند Azure Cognitive Services. من منتظر دیدن نسل بعدی برنامه‌های کاربردی ROS پشتیبانی شده توسط ویندوز IoT هستم.

ROS شامل مجموعه وسیعی از ابزارها، کتابخانه‌ها و کنوانسیون‌هایی است که به ساده‌سازی کار ایجاد روبات‌های پیچیده برای انواع مختلف پلتفرم‌های رباتیک کمک می‌کند. با در دسترس بودن ROS برای ویندوز 10 IoT، توسعه دهندگان قادر خواهند بود قابلیت‌های پیشرفته‌ای نظیر دید کامپیوتر، آموزش ویندوز ماشین و سرویس‌های روان شناختی را در ربات‌های خود در اختیار داشته باشند در حالی که دسترسی به تمام ابزارها، ویژگی‌ها و امنیت ارائه شده توسط ویندوز 10 IoT ممکن است.

ROS در ویندوز 10 IoT توسعه دهندگان را قادر می‌سازد کارهای زیاد و پیچیده‌ای با روبات‌ها و راه حل‌های رباتیک با استفاده از مایکروسافت Azure IoT و قابلیت‌های یادگیری ماشین انجام دهند. به عنوان مثال، مایکروسافتAzure Cognitive Services راه حل‌های هوش مصنوعی ارائه می‌دهد که توسط آن ربات‌ها می‌توانند با الگوریتم‌های هوشمند برای دیدن، شنیدن، صحبت، درک و تفسیر محیط خود با استفاده از روش‌های طبیعی ارتباط برقرار کنند. نود ROS مایکروسافت برای Azure IoT Hub اجازه می‌دهد تا یک سیستم مدیریتی نظارت بر سلامت ربات و وظایف آن را با استفاده از جریانی از پیام‌ها در اختیار داشته باشند. این فقط دو نمونه است؛ پشتیبانی از ROS در ویندوز، به لطف قدرت و مقیاس پذیری Azure، درهای بسیار زیادی برای توسعه دهندگان باز می‌شود.

در آینده نزدیک، مایکروسافت همچنین قصد دارد قابلیت هماهنگی با افزونه ویژوال استودیو پشتیبانی شده توسط انجمن را با اضافه کردن پشتیبانی از ویندوز، اشکال زدایی و تجسم برای ایجاد توسعه آسان‌تر راه حل‌های ROS معرفی کند.

برای دانلود نرم افزار برای ویندوز می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

منبع :

NEOWIN

138 پست
سید علی جعفری
مهندس نرم‌افزار و شبکه. گرافیست، انیماتور و موشن گرافیست، سخنران و ارائه دهنده، 22 ساله از مشهد. علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای، زبان‌های خارجی و تکنولوژی‌های روز جهان. عاشق مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,