مایکروسافت بزرگترین شرکت نرم‌افزاری جهان و اوراکل (آرِکُل) صاحب یکی از محبوب‌ترین نرم‌افزار‌های پایگاه داده جهان است. چه اتفاقی می‌افتد اگر این دو غول بزرگ به جای رقابت با هم دست دوستی دهند و مانند دو ماشین غول‌آسا رقبا را زیر بگیرند؟ با هم ببینیم…

امروز مایکروسافت و اوراکل یک مشارکت ابری تعجب آور را اعلام کردند که مشتریان را قادر می‌سازد تا حجم کارهای سازمانی را بین مایکروسافت اژور و کلود اوراکل توسعه دهند. خدمات اژور مانند تجزیه و تحلیل و AI اکنون می‌توانند با خدمات ابری اوراکل مانند پایگاه داده اتونوموس ارتباط برقرار کنند. مایکروسافت و اوراکل قابلیت‌های زیر را به عنوان بخشی از این مشارکت اعلام کردند.

  • اتصال اژور و کلود اوراکل به صورت یکپارچه، به مشتریان اجازه می‌دهد تا پایگاه داده‌های محل خود را روی هر دو کلود گسترش دهند. این اتصال مستقیم از امروز در شهر اَشبِرن (آمریکای شمالی) و اژور شرق ایالات متحده آمریکا آغاز شده است و قصد دارد مناطق بیشتری را در آینده تحت پوشش قرار دهد.
  • هویت و مدیریت دسترسی یکپارچه، از طریق تجربه یک بار ورود به سیستم و تکمیل خودکار مشخصات کاربر، برای مدیریت منابع موجود در اژور و کلود اوراکل. همچنین این قابلیت امروز به صورت پیش نمایش نیز در دسترس است، برنامه‌های اوراکل می‌توانند از Azure Active Directory به عنوان ارائه کننده هویت و دسترسی مشروط استفاده کنند.
  • پشتیبانی از استقرار برنامه‌های سفارشی و برنامه‌های کاربردی و بسته بندی شده اوراکل (JD ادواردز EnterpriseOne، E-Business Suite، PeopleSoft، Oracle Retail، Hyperion) در Azure با پایگاه داده اوراکل (RAC، Exadata، Database Autonomous) مستقر در کلود اوراکل. به همان صورت برنامه‌های اوراکل هم برای اجرا در Azure با پایگاه داده اوراکل در Oracle Cloud گواهی می‌شوند.
  • یک مدل پشتیبانی مشترک برای کمک به سازمان‌های فناوری اطلاعات در استفاده از این قابلیت‌های جدید در حالی که آنها را قادر به استفاده از روابط و فرآیندهای پشتیبانی مشتری‌های موجود کند.
  • پایگاه داده اوراکل همچنان گواهی برای اجرا در Azure در سیستم عامل‌های مختلف، از جمله ویندوز سرور و لینوکس اوراکل را خواهد داشت.

اسکات گاثری، معاون اجرایی بخش مایکروسافت کلود و AI می‌گوید:

به عنوان کلود برتر انتخابی توسط شرکت‌ها، با بیش از 95٪ از Fortune 500 در حال استفاده از اژور، ما همیشه اولین و مهم‌ترین تمرکز را بر روی کمک به مشتریان خود در سفرهای تحول دیجیتالی آنها در راستای رشدشان داشته‌ایم. با تخصص شرکت اوراکل، این اتحاد یک انتخاب طبیعی برای ما است، زیرا به مشتریان مشترک ما کمک می‌کند تا مهاجرت برنامه‌های سازمانی و پایگاه‌های داده به کلود یا همان ابر عمومی را تسریع کنند.

دون جانسون، معاون اجرایی، Oracle Cloud Infrastructure (OCI) می‌گوید:

کلود اوراکل مجموعه کاملی از برنامه‌های کاربردی یکپارچه برای فروش، خدمات، بازاریابی، منابع انسانی، مالی، زنجیره تامین و تولید، علاوه بر زیرساخت‌های نسل 2 بسیار خودکار و ایمن با پایگاه داده اتونوموس اوراکل را ارائه می‌دهد. اوراکل و مایکروسافت دهه‌ها‌ است نیازهای مشتریان سازمانی را براورده کرده‌اند. با استفاده از این مشارکت، مشتریان مشترک ما می‌توانند کل مجموعه برنامه‌های موجود خود را بدون نیاز به دوباره ساختن هر چیزی به کلود منتقل کنند و همچنین با حفظ سرمایه‌های بزرگی که قبلا خرج کرده‌اند این مهاجرت را انجام دهند.

با توجه به رشد نجومی اژور سازمان‌ها از حالا به بعد اطلاعات خود را در ناز و نعمت نگهداری خواهند کرد. مایکروسافت صاحب بیشترین تعداد خواستار برای سرویس‌های ابری است حتی اگر هنوز صاحب بشترین تعداد کاربر نباشد. این ابر با سرعت هرچه تمام‌تر رو به رشد است. ابرها در دستان مایکروسافت هستند.

برای مشاهده اطلاعات تکمیلی به این آدرس مراجعه کنید.

منبع :

MSPOWERUSER

140 پست
سید علی جعفری
مهندس نرم‌افزار و شبکه. گرافیست، انیماتور و موشن گرافیست، سخنران و ارائه دهنده، 22 ساله از مشهد. علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای، زبان‌های خارجی و تکنولوژی‌های روز جهان. عاشق مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,