امروز در جریان کنفرانس RSA، ۳۴ شرکت پیشرو در زمینه تکنولوژی از جمله مایکروسافت، فیس‌بوک با یکدیگر برای مقابله با حملات سایبری تحت شبکه به توافق رسیدند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

این شرکت‌ها به توافق رسیدند تا از تمام کاربرانشان در سرار دنیا در برابر حملات خرابکارانه‌ای که توسط مجرمین سایبری، سازمان‌ها و بعضی دولت‌ها انجام می‌شود، دفاع کنند.

نام‌های این ۳۴ شرکت را می‌توانید مشاهده کنید:

ABB- ARM- AVAST- BITDEFENDER- BT- CA TECHNOLOGIES- CISCO- CLOUDFLARE- DATASTAX- DELL- DOCUSIGN- FACEBOOK- FASTLY- FIREEYE- F-SECURE- GITHUB- GUARDTIME- HP INC- HPE- INTUIT- JUNIPER-NETWORK- LINKEDIN- MICROSOFT- NIELSEN- NOKIA- ORACLE- RSA- SAP- STRIPE- SYMANTEC- TELEFONICA- TENABLE- TRENDMICRO- VMWAR

آقای برد اسمیت که به‌عنوان نماینده مایکروسافت در این مراسم حضور داشت گفت:

حملات ویرانگر سایبری، که در سال گذشته انجام شد نشان داد که امنیت سایبری کاری نیست که یک شرکت بتواند به‌تنهایی انجام دهد. ما این کار مهم را باید با همکاری یکدیگر انجام دهیم تا بتوانیم از حقوق کاربرانمان دفاع کنیم و امنیت آن‌ها را در فضای سایبر تامین کنیم.

با این توافق گام مهمی در همکاری شرکت‌های عضو برداشته شده که به‌وسیله آن می‌توان با یک خط مشی معین با یکدیگر همکاری کنیم و تا جایی که می‌توانیم امنیت را برای کاربرانمان به ارمغان بیاوریم.

این شرکت‌ها درمورد بندهای زیر با یکدیگر به توافق رسیدند:

دفاع مستحکم: شرکت‌ها توافق کردند که با قدرت در مقابل تهدیدات بایستند. با توجه به این موضوع که هرکسی نیاز به محافظت دارد، شرکت‌ها متعهد شدند تا از تمامی کابران در برابر حملات سایبری، بدون درنظر گرفتن انگیزه حمله، محافظت کنند.

نه به تجاوز: شرکت‌های امضا کننده این قرارداد به هیچ کشور و دولتی برای شروع حملات‌سایبری کمک نخواهند کرد و در هر شرایطی به شرکت مورد حمله کمک خواهند کرد تا در مقابل حملات سایبری ایستادگی کند.

ظرفیت سازی: شرکت‌ها موظف هستند تا به توسعه‌دهندگان، مردم و کسب‌وکارها قدرت استفاده از تکنولوژی را بدهد تا بتوانند در مقابل تهدیدات از خودشان محافظت کنند. برای تحقق این مسئله شرکت‌ها موظف هستند تا بخش‌های امنیتی را در محصولات خود تقویت کنند و ویژگی‌های جدیدتری به‌این بخش‌ها اضافه کنند.

اقدام جمعی: شرکت‌ها متعهد به این قرارداد تلاش می‌کنند تا روابط بیشتری را با یکدیگر داشته باشند و در پروژه‌های مختلق با یکدیگر همکاری کنند. همچنین با مشارکت یکدیگر شروع به انجام پژوهش‌های امنیتی کنند تا بتوانند راه‌های حملات سایبری را شناسایی کنند و یا میزان آسیب را به کمترین حد ممکن برسانند.

منبع :

MSPOWERUSER

66 پست
محمد جواد نجفی
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,