شرکت‌های مایکروسافت و سونی رقیب‌های سرسخت و دیرینه در عرصه بازی‌های ویدیویی هستند. سونی که در سال‌های اخیر رهبر قطحی این نبرد بوده، اخیر در همکاری با شرکت بزرگ مایکروسافت بسیار بخشنده نبود است اما ظاهرا” قرار است این رویه تغییر کند.غیر معمول است اخباری در رابطه با این دو شرکت داشته باشیم که با هم به نفع گیمرها کار می‌کنند ، اما این دقیقا همان چیزی است که دو غول بزرگ سرگرمی اعلام کرده‌اند. مایکروسافت و سونی یک گروه صنعتی جدید تحت عنوان گروه منفعت‌های بازی‌های HDR (یا به اختصاص HGIG) را با هدف بهبود تجربه HDR برای بازیکنان تشکیل داده‌اند. گفته‌های مایکروسافت و سونی در رابطه با تشکیل این گروه:

گروه HGIG با مشارکت شرکت های پیشرو در صنایع سرگرمی، بازی و تلویزیون، مسائل مربوط به واکنش منفی مصرف کنندگان در مورد بازی های HDR را بررسی کرده و دستورالعمل های تولید بازی های HDR را توصیه می‌کند. در مجموع، یکی از عناصر اصلی این توصیه، تولید یک بازی HDR است که نگارنده تصاویر خود را در هنگام ارائه جزئیات درباره نگارنده HDR به نمایش بگذارد که این کار ناسازگاری در نحوه نمایش HDR را جبران خواهد کرد.

این دو شرکت به منظور، طراحی و اجرای بهترین تجارب که “تفاوت‌ها” در سخت‌افزار HDR را تشخیص  می‌دهند، “گیم پلی سازگار و منصفانه” را تضمین می‌کنند، اطمینان حاصل می‌کنند که بازی‌ها به صورت کاملا “سازگار” هستند چرا که سخت‌افزار در طول زمان بهبود می‌یابد و مصرف کنندگان (و توسعه دهندگان) به “سهولت استفاده و ابزار عملی” دسترسی پیدا می‌کنند، از شرکت‌های تلویزیون سازی، توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی و دیگر شرکت‌ها دعوت به عمل می‌آورند.

این رهنمود و دستورالعمل‌ها از دو روش ارتباطی موجود از طریق HDMI استفاده می‌کند که به کنسول اجازه می‌دهد تا ویژگی‌های صفحه نمایشگری را که شما از آن استفاده می‌کنید، بشناسد.

از شرکت‌های بزرگی که عضو HGIG هستند، می‌توان اِل جی و Vizio را نام برد و شرکت‌های همچون سامسونگ، فیلیپس، پاناسونیک، یوبی سافت، الکترونیک آرتز و اکتیویژن علاقه خود به عضو شدن در این گروه را ابراز کرده‌اند. گفته‌های دیگر HGIG:

مجموعه‌‌ای از بهترین شیوه‌های ارائه شده در این دستورالعمل به آسانی قابل اجرا خواهد بود و همچنین قابلیت کارایی و انجام عملیات را بهبود می‌بخشد. HGIG از مشارکت شرکت‌های تولیدات تلویزیون، بازی سازی و دیگر شرکت‌ها استقبال می‌کند و قصد دارد تا به بررسی بهترین شیوه‌های مربوط به بهبود استانداردهای فنی مربوط به بازی HDR و برنامه‌هایی برای بهبود این رهنمودها برای ارائه تجربه بازی همه‌جانبه تری که از طریق HDR ارائه می‌شوند، بپردازد.

 

منبع :

MSPOWERUSER

373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
مازیار
پاسخ دهید سه شنبه 30 مرداد 1397

سونی گرد پای مایکروسافت هم نمی رسه بعد شما مثلا نویسنده از خودت چی میگی… یا گیمر نیستی یا زیر 15 سالته که ایکس باکس وان ایکس رو با کنسول سونی مقایسه می کنی و از موفقیت می گی

رسول امینی
پاسخ دهید سه شنبه 30 مرداد 1397

کاربر گرامی بایت نظر شما ممنون اما این گفته های شخصی بنده نیستند. به لینک خبر مراجعه کنید.

Seyyed Hashem Ghoreishi
پاسخ دهید سه شنبه 30 مرداد 1397

حرفت درسته اما اینو باید از دید کنسول های بازی نگاه کنی…

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: ,