در کنفرانس Hannover Messe که دو روز قبل برگزار شده، مایکروسافت و گروه BMW یک ابتکار جدید ارائه کرده‌اند که جدیدترین نوآوری‌ها را برای بخش تولید به همراه می‌آورد. این ابتکارات جدید پلت فرم تولید باز Open Manufacturing Platform (OMP) نامیده می‌شود، آنچنان که از نامش پیداست یک فریم ورک باز تکنولوژی است که از توسعه راه حل‌های کارخانه‌های هوشمند پشتیبانی می‌کند. این فریم ورک توسط شرکای OMP در طول بخش‌های تولید خودرو و گسترده‌تر از آن به اشتراک گذاشته خواهد شد. این پلت فرم جدید توسط پلت فرم ابر اینترنت اشیا صنعتی مایکروسافت آژور به کار افتاده است. لازم به ذکر است اخیرا AWS نیز خبر همکاری مشابه‌ایی را با گروه Volkswagen برای مدرنیزه کردن فرآیند تولید خود اعلام کرده است.

OMP چیست؟

  • OMP در نظر دارد با یک معماری رفرنس با مولفه‌های منبع باز مبتنی بر استانداردهای باز صنعتی و یک مدل باز داده برای افراد اجتماع ارائه کند.
  • علاوه بر تسهیل همکاری، رویکرد این پلت فرم طراحی استاندارد‌سازی و گشودن مدل‌های داده است تا قادر به تجزیه و تحلیل و سناریوهای یادگیری ماشین باشند – داده‌هایی که به صورت سنتی در سیستم‌های اختصاصی اداره می‌شوند.
  • با به کار گرفتن یوزکیس صنعتی و سمپل کد، افراد اجتماع و دیگر شرکا توانایی توسعه راه حل‌ها و سرویس‌های خود را در حین حفظ کنترل بر روی داده‌هایشان خواهند داشت.

گروه BMW برخی از یوزکیس‌های اولیه را به اجتماع OMP عرضه خواهد کرد. در حال حاضر گرفتن شرکای اضافی برای OMP انجام می‌گیرد. هیئت مشاوره OMP با یک مجموعه اولیه از چهار یا شش شریک مناسب و حداقل 15 یوزکیس در محیط‌های تولید منتخب تا پایان سال 2019 فعالیت خواهند داشت. مایکروسافت و گروه BMW اکنون از سایر تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان برای پیوستن به این اجتماع دعوت به عمل می‌آورد.

منبع :

MSPOWERUSER

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,