مایکروسافت به تازگی اعلام کرد که اولین موفقیت بزرگ خود را در زمینه هوش مصنوعی داشته است که به افراد این امکان را می‌دهد تا با چت‌بات‌ها یا روبات‌های هوشمندی که با شما صحبت خواهند کرد به صورت طبیعی صحبت کنید. با وینفون همراه باشید.

بسیاری از چت‌بات هایی که امروزه وجود دارند به شما اجازه می‌دهند تا با آنها مکالمه کنید اما برای این کار نیاز است تا به طور واضح، ساده و صریح حرف خود را بزنید تا آن‌ها قادر به درک شما باشند و متوجه شوند که دقیقاً چه چیزی می‌گویید. اما پیشرفت بزرگ مایکروسافت در این زمینه به شما اجازه می‌دهد تا همانطور که پشت تلفن با خانواده و دوستان خود صحبت می‌کنید، با چت‌بات ها نیز صحبت کنید و آنها نیز کلمات شما را درک کنند.

مایکروسافت از این تکنولوژی جدید در چت‌بات خود یعنی Xiaolce که در آسیا بیش از 200 میلیون کاربر دارد استفاده کرده است. مایکروسافت اعلام کرده است که در حال کار روی این تکنولوژی برای آوردن آن به دیگر چت‌بات‌ها نظیر Zo در ایالات متحده است.

توسعه‌دهنده ارشد چت‌بات Xiaolce، لی ژو اعلام کرد که این به‌روزرسانی که مایکروسافت آن را حسگر صدای دوگانه می‌نامد، همچنین به Xiaolce اجازه می‌دهد تا پیش‌بینی کند که فرد سخنگو در ادامه چه خواهد گفت. این به او این قابلیت را می‌دهد تا تصمیم بگیرد که چه زمانی و چگونه به فردی که با او صحبت می‌کند پاسخ دهد. این قابلیت برای انسان‌ها بسیار عادیست در حالی که تا به حال چت‌بات‌ها آن را نداشته اند.

این تکنولوژی زمان پاسخ‌دهی چت‌بات را کوتاه‌تر می‌کند. این زمان گاهی به دلیل زیاد بود باعث می‌شود تا مکالمه با چت بات ها غیرواقعی و عجیب به نظر برسد. این تکنولوژی همچنین مشکل دیگر که مربوط به صدا زدن چت‌بات‌ها می‌شود را نیز از بین می‌برد. بنابراین دیگر مجبور نخواهید بود برای صحبت کردن با آن‌ها از عباراتی مانند “هی کرتانا” استفاده کنید.

متاسفانه این به‌روزرسانی ها به این زودی‌ به کرتانا اضافه نخواهد شد. این بهبود‌ها به طور ویژه برای چت‌بات های اجتماعی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند طراحی شده اند که در آن ها مکالمات کاربران با بات‌ها طولانی‌تر خواهند بود و بیشتر حالت گفت‌وگو دارند. (چت‌بات های Xiaolce، Zo، Ruuh و Rinna) این در حالیست که مایکروسافت کرتانا را یک دستیار متمرکز روی بهره‌وری می‌داند.

 

منبع :

MSPU

214 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,