مایکروسافت در کنفرانس سالانه دولوپر خود، برای توسعه‌دهندگان یک فریم ورک Fluid جدید معرفی کرده است. این فریم ورک اساسا یک پلت فرم مبتنی بر وب جدید است، که به تیم‌های کاری اجازه می‌دهد تا در یک بوم آزاد کار کنند.

مایکروسافت برخی از قابلیت‌های این فریم ورک را که بایستی به تیم‌ها کمک کند تا با یکدیگر بر روی پروژه‌ها همکاری و کار کنند، به اشتراک گذاشته است. شما می‌توانید در زیر نگاهی به برخی از ویژگی‌های آن داشته باشید:

  • برای مثال فعال کردن محتوا، از وب یا اپلیکیشن‌های بهره‌وری، ساختارشکنی و بازسازی در مولفه‌های ماژولار تا افراد بتوانند راحتر با هم کار کنند.
  • تحویل و ارائه کارایی بالا، چند نفره بودن، تجربیات همکاری  با سرعتی که هنوز صنعت به آن دست نیافته است.
  • ایجاد فضا برای همکاری با عوامل هوشمند برای کار به موازات با بشر ، واکشی محتوا، ارائه پیشنهادات عکس، شناسایی متخصصان، ترجمه داده‌ها و موارد دیگر.

این یک پلت فرم مبتنی بر وب و مدل سند مولفه‌ایی برای اشتراک تجربه‌های تعاملی است. تا جایی که می‌دانیم Fluid موانع اسناد سنتی را از بین می‌برد و در شروع بوم آزاد را هدایت می‌کند. اول، تجربیاتی که توسط فریم ورک Fluid به دست آمده از همکاری چند نفر در وب و محتوای سند با سرعتی که هنوز صنعت به آن دست نیافته پشتیبانی خواهد کرد. دوم، مدل سند مولفه‌ایی ارائه می‌دهد که به نویسندگان اجازه می‌دهد تا محتوا را به بلوکهای ساختمانی مشترک شکل بدهند، و از آنها در میان برنامه‌ها استفاده کنند، و آنها را در سندی جدید و انعطاف‌پذیر ترکیب کنند. سوم، فریم ورک Fluid فضایی برای عوامل هوشمند برای کار به موازات با بشر برای ترجمه متن، واکشی محتوا، پیشنهادات ویرایش، انجام بررسی انطباق و موارد دیگر.

مایکروسافت

انتظار می‌رود فریم ورک Fluid از طریق یک کیت توسعه نرم افزار در اواخر سال جاری برای توسعه‌دهندگان در دسترس قرار گیرد. نه فقط این، که انتظار می‌رود مایکروسافت همچنین اولین تجربه مایکروسافت 365 (Microsoft 365) که توسط Fluid طراحی شده را، در اواخر سال میلادی جاری عرضه کند

منبع :

MSPOWERUSER

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,