cortana-microsoft_story

از زمان حضور ساتیا نادلا بعنوان سکاندار مایکروسافت، تمرکز بالایی بر روی تقویت هوش مصنوعی در این کمپانی شکل گرفته است و در کنفرانس Ignite نیز هوش مصنوعی محور صحبت های بسیاری از سخنرانان علی الخصوص مدیرعامل این شرکت بود. حال ردموندی ها برای حضوری قدرتمندتر در این عرصه بخش جداگانه ای با همین نام تشکیل داده اند. با وینفون همراه باشید

مهمترین مبحث تکنولوژی این روزهای جهان، باعث شده است تا کمپانی بزرگ مایکروسافت پرچمدار محصولات خود را کرتانا انتخاب کند و آن را در تمام دستگاه های ویندوزی وارد کند. اما اکنون مایکروسافت به طور جد به دنبال تکنولوژی هوش مصنوعی و پیشرفت آن است و برای نیل به این هدف گروه هوش مصنوعی و تحقیقات آن را با حدود ۵ هزار دانشمند علوم کامپیوتری و با مدیریت Harry Shum ایجاد کرد.

shum-print-800x1200

ردموندی ها به دنبال ایجاد دموکراسی هوش مصنوعی برای هر فرد و هر ارگان و سازمانی هستند و می خواهید دسترسی به آن را برای هرفردی مهیا کنند تا جامعه ی جهانی قوی تر و سریع تر شود و مردم توانمند تر شوند به همین دلیل مدیریت این گروه به فردی با تجربه ی حضور ۲۰ ساله و نقش های مدیریتی در عرصه ی تحقیقات و مهندسی بینگ داده شده است.

مایکروسافت در راه دموکراتیزه کردن هوش مصنوعی رویکرد چهارجانبه ای را انتخاب کرده است:

  • عوامل: مهار هوش مصنوعی به تغییر اساسی تعامل انسان و کامپیوتر مربوط است که در این راه عواملی مانند دستیار هوشمند مایکروسافت کرتانا کمک کننده اند
  • نرم افزارها: ورود به برنامه ها، از نرم افزار تصاویر در تلفن ها تا اسکایپ و آفیس ۳۶۵
  • خدمات: ایجاد دسترسی برای هر توسعه دهنده در هر نقطه جهان به قابلیت های هوش مصنوعی که در نرم افزارهای مایکروسافت وجود دارد.
  • زیرساخت: ساخت ابررایانه های بسیارقدرتمند هوش مصنوعی با Azure و دسترسی به هرفرد و سازمانی که قادر به مهار این قدرت باشد.

ردموندی ها درباره تولید محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی در حال و آینده صحبتی به میان نیاورده اند و اکنون باید دید مایکروسافت در این عرصه چه خواهد کرد.

منبع :

NEOWIN

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali
پاسخ دهید جمعه 8 مهر 1395

واو با این اوصاف دیگه مایکروسافت یکی از قدرتمندترین ها توی هوش مصنوعی میشه خیلی بهش توجه داره واقعأ اگه مایکروسافت هوش مصنوعی رو توی همه سرویس هاش ادغام کنه خیلی کار بزرگی انجام داده

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,