microsoft-campus-100608982-orig Croppedمایکروسافت بخشی را در خود برای تحقیقات بر روی یافتن درمان های خلاقانه با تمرکز بر هوش مصنوعی دارد. شرکت اخیرا اعلام کرده است درمانی بسیار موثر برای مقابله با سرطان، بر پایه یادگیری ماشین، برای تحلیل تومور و طراحی رژیم دارویی مناسب، یافته است.

پروژه دیگری که مایکروسافت در دست می پروراند، قصد شبیه سازی عملکرد سرطان در بدن افراد مختلف را دارد تا بتوان به این وسیله، مسیر حرکت سرطان و نحوه درمان را به خوبی تشخیص داد. همچنین شرکت یک پروژه بسیار بلند پروازانه با نام “Moonshot” را برای تولید سلول های زیستی شروع کرده است. این سلول ها قرار است برای مبارزه با بافت های سرطانی مانند قطعات رایانه ای قابل برنامه ریزی باشند.

از آن جایی که ساخت سلول های زیستی قابل برنامه ریزی برای مبارزه با توده ها سرطانی پروژه جاه طلبانه ای است (اگر امکان پذیر باشد)، مایکروسافت در این زمینه اطلاعات زیادی را در دسترس عموم قرار نداده است. اما شخصی سازی دارو ها با استفاده از هوش مصنوعی کاملا امکان پذیره و احتمالا موثر خواهد بود. سرطان به خاطر نحوه هجوم متفاوت خود در افراد و همچنین وجود صدها نوع دارو با ترکیبات و اهداف مختلف جهت مبارزه با آن، بسیار مشکل آفرین است. پروژه مایکروسافت اما بنا دارد به پزشکان جهت شناسایی نوع رژیم دارویی مناسب برای درمان موثر با استفاده از مستندات پزشکی، کمک کند. IBM نیز تحقیقات مشابهی را با استفاده ۶۰۰ هزار دارو و بیش از ۱.۵ میلیون بیمار شروع کرده است تا درمان مناسب تری برای سرطان ابداع نماید.

bio

دیگر پروژه جالب مایکروسافت در این زمینه، استفاده از هوش مصنوعی در دستگاه های رادیولوژی است تا با استفاده از دید ماشین، تصاویر مربوط به سی-تی اسکن مربوط به تومورهای سرطانی را بررسی نماید.

منبع :

THE VERGE

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
milad
💔 1 پاسخ دهید چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵

دوستان من گوشیمو گم کردم. چجوری باید ردشو بگیرم؟ find my phone رو نمیتونم پیدا کنم

عرفان الهامی
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵

عصر بیوتکنولوژی 👍

amin
💔 5 پاسخ دهید چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵

مایکروسافت خیلی هنر کنه سیستم عامل موبایلشو درمان کنه

پیمان
💔 1 پاسخ دهید چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵

سلام من ی مشکلی دارم گوشی دوستم لومیا ۵۳۵ هستش وقتی با ایرانسل از نت استفاده میکنه ن توی سایتی میره ن توی استور. اما توی تلگرام میره. اما با نت همراه اول هم توی استور میره هم توی سایت هم تلگرام. نت همراه اولش انتن نداره سمت منزلش اما ایرانسل اونجا سرعتش خوبه. اما این مشکلو داره راه حلی ندارید براش؟

حکیم
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵

داداش این مشکل تو تمام گوشیایی که از ایرانسل اسنفاده میکنن هست برو داخله سلیلار تنظیمات سیم اونجا یه ای پی ان خودت بساز تمام درست میشه!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت

افزایش ممبر افزایش ممبر تلگرام