microsoft-campus-100608982-orig Croppedمایکروسافت بخشی را در خود برای تحقیقات بر روی یافتن درمان های خلاقانه با تمرکز بر هوش مصنوعی دارد. شرکت اخیرا اعلام کرده است درمانی بسیار موثر برای مقابله با سرطان، بر پایه یادگیری ماشین، برای تحلیل تومور و طراحی رژیم دارویی مناسب، یافته است.

پروژه دیگری که مایکروسافت در دست می پروراند، قصد شبیه سازی عملکرد سرطان در بدن افراد مختلف را دارد تا بتوان به این وسیله، مسیر حرکت سرطان و نحوه درمان را به خوبی تشخیص داد. همچنین شرکت یک پروژه بسیار بلند پروازانه با نام “Moonshot” را برای تولید سلول های زیستی شروع کرده است. این سلول ها قرار است برای مبارزه با بافت های سرطانی مانند قطعات رایانه ای قابل برنامه ریزی باشند.

از آن جایی که ساخت سلول های زیستی قابل برنامه ریزی برای مبارزه با توده ها سرطانی پروژه جاه طلبانه ای است (اگر امکان پذیر باشد)، مایکروسافت در این زمینه اطلاعات زیادی را در دسترس عموم قرار نداده است. اما شخصی سازی دارو ها با استفاده از هوش مصنوعی کاملا امکان پذیره و احتمالا موثر خواهد بود. سرطان به خاطر نحوه هجوم متفاوت خود در افراد و همچنین وجود صدها نوع دارو با ترکیبات و اهداف مختلف جهت مبارزه با آن، بسیار مشکل آفرین است. پروژه مایکروسافت اما بنا دارد به پزشکان جهت شناسایی نوع رژیم دارویی مناسب برای درمان موثر با استفاده از مستندات پزشکی، کمک کند. IBM نیز تحقیقات مشابهی را با استفاده ۶۰۰ هزار دارو و بیش از ۱.۵ میلیون بیمار شروع کرده است تا درمان مناسب تری برای سرطان ابداع نماید.

bio

دیگر پروژه جالب مایکروسافت در این زمینه، استفاده از هوش مصنوعی در دستگاه های رادیولوژی است تا با استفاده از دید ماشین، تصاویر مربوط به سی-تی اسکن مربوط به تومورهای سرطانی را بررسی نماید.

منبع :

THE VERGE

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
milad
پاسخ دهید چهارشنبه 30 شهریور 1395

دوستان من گوشیمو گم کردم. چجوری باید ردشو بگیرم؟ find my phone رو نمیتونم پیدا کنم

عرفان الهامی
پاسخ دهید چهارشنبه 30 شهریور 1395

عصر بیوتکنولوژی 👍

amin
پاسخ دهید چهارشنبه 30 شهریور 1395

مایکروسافت خیلی هنر کنه سیستم عامل موبایلشو درمان کنه

پیمان
پاسخ دهید چهارشنبه 30 شهریور 1395

سلام من ی مشکلی دارم گوشی دوستم لومیا ۵۳۵ هستش وقتی با ایرانسل از نت استفاده میکنه ن توی سایتی میره ن توی استور. اما توی تلگرام میره. اما با نت همراه اول هم توی استور میره هم توی سایت هم تلگرام. نت همراه اولش انتن نداره سمت منزلش اما ایرانسل اونجا سرعتش خوبه. اما این مشکلو داره راه حلی ندارید براش؟

حکیم
پاسخ دهید چهارشنبه 30 شهریور 1395

داداش این مشکل تو تمام گوشیایی که از ایرانسل اسنفاده میکنن هست برو داخله سلیلار تنظیمات سیم اونجا یه ای پی ان خودت بساز تمام درست میشه!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,