مایکروسافت به تازگی ویژگی‌های جدیدی برای اپلیکیشن اوت‌لوک ویندوز، مک، وب و موبایل معرفی کرد. از این ویژگی‌های جدید می‌توان به یادآور پرداخت قبوض، مکان‌های پیشنهاد شده، قابلیت همگام‌سازی پوشه‌های پیش‌نویس و پشتیبانی از پراکسی در موبایل اشاره کرد. در ادامه با وینفون همراه باشید تا تمامی این قابلیت‌ها را بررسی کنیم.

اوت‌لوک دسکتاپ (وب و ویندوز)

 • یادآور پرداخت قبوض به شما کمک خواهد کرد تا به صورت خودکار، پرداخت قبوض را مانند رویداد‌های دیگر به یاد آورید. دقیقاً مانند اطلاعات رزرو هتل برای مسافرت و بسته‌های پستی که پیش از این به صورت خلاصه روی یک کارت و در بالای اپلیکیشن نمایش داده می‌شدند، اوت‌لوک قبوض شما را از ایمیل هایتان تشخیص می‌دهد و اطلاعات خلاصه را در یک کارت نمایش می‌دهد. همچنین زمان پرداخت قبض را نیز به عنوان یک رویداد در تقویم شما ذخیره می‌کند و دو روز قبل از رسیدن به زمان پرداخت ایمیلی برایتان ارسال خواهد کرد تا مطمئن شوید قبوض خود را به موقع پرداخت می‌کنید.
 • اوت‌لوک حالا مکان‌هایی برای قرارهای کاری شما پیشنهاد خواهد داد که شامل مکان‌های در دسترس و اخیراً استفاده شده مانند اتاق‌های کنفرانس و دیگر مکان‌ها مانند “دفتر من” می‌شوند. زمانی که در فیلد مکان، شروع به تایپ می‌کنید، اوت‌لوک با کمک بینگ مکان‌هایی مرتبط را به شما پیشنهاد خواهد داد و به صورت خودکار اطلاعات مکانی رویداد شما را کامل خواهد کرد. برای مکان‌های عمومی، اوت‌لوک آدرس دقیق مکان را نیز به رویداد شما اضافه خواهد کرد. این ویژگی فقط در نسخه ویندوز اوت‌لوک در دسترس خواهد بود.
 • اوت‌لوک به شما اجازه خواهد داد تا واکنش‌های دیگران برای یک رویداد را ببینید. حتی کسانی را که نمی‌شناسید. با این قابلیت شرکت کنندگان دعوت شده می‌توانند زمان خود را بهتر مدیریت کنند و تصمیم بگیرند که در رویداد شرکت کنند یا خیر.
 • اوت لوک حالا به شما اجازه خواهد داد تا قابلیت Forwarding یا اشتراک‌گذاری دعوت‌نامه‌های تقویم خود را برای دیگران فعال یا غیرفعال کنید. برای فعال کردن، از پایین گزینه Response Options روی New Meeting کلیک کنید و Allow Forwarding را تیک بزنید. این ویژگی نیز فقط در نسخه ویندوز اوت‌لوک در دسترس است.
 • اوت‌لوک قابلیت پیگیری دعوت‌نامه‌ها برای رویداد‌های بزرگ با شرکت کنندگان زیاد را نیز فراهم کرده است. اگر از یک لیست با بیش از 500 دریافت کننده استفاده می‌کنید، اوت‌لوک پاسخ‌های هر فرد را به صورت جدا بررسی خواهد کرد. شما همچنین قادر خواهید بود تا در صورت نیاز اطلاعات رویداد‌های بزرگ را تغییر دهید.
 • پشتیبانی از چندین منطقه زمانی به اوت‌لوک اضافه شده است. حالا قادر خواهید بود تا زمان شروع و پایان رویداد را در مناطق زمانی مختلف تنظیم کنید. برای مثال زمان پرواز به کشور دیگر را در منطقه زمانی خودتان و زمان رسیدن به مقصد را در منطقه زمانی دیگری مشخص کنید. در قسمت اصلی تقویم نیز قادر خواهید بود تا بیش از یک منطقه زمانی را ببینید.
 • در صورتی که شما یک نسخه Blind Copy از یک ایمیل را دریافت کرده باشید و نام شما در لیست دریافت کنندگان وجود نداشته باشد، هنگامی که اقدام به پاسخ به ایمیل می‌کنید، اوت‌لوک به شما هشدار خواهد داد که نسخه ایمیل شما Bcc است. شما می‌توانید به ایمیل پاسخ ندهید یا به صورت خصوصی و فقط برای فرستنده ایمیل پاسخی ارسال کنید.

اوت‌لوک برای iOS

 • اوت‌لوک حالا از موقعیت مکانی کاربر استفاده می‌کند تا در زمان ساخت یک رویداد در موبایل کاربر، پیشنهاد‌های مکانی را بهتر از قبل ارائه دهد. این قابلیت از فراگیری ماشین و الگو‌هایی مانند زمان شروع رویداد، تعداد شرکت کنندگان، مکان های پر استفاده و مورد علاقه شما و دیگر مشخصات رویداد شما برای پیشنهاد دادن مکان‌ها استفاده می‌کند. اگر نیاز به یک اتاق کنفرانس داشته باشید، اوت‌اوک در دسترس بودن یا نبود اتاق‌های کنفرانس را نشان می‌دهد بنابراین می‌توانید به راحتی بهترین مکان را برای رویداد خود انتخاب کنید. رزرو کردن اتاق میتینگ و کنفرانس از طریق تلفن همراه در آینده بهتر و سریع‌تر خواهد شد چرا که اوت‌لوک عملکرد شما را بررسی می‌کند و درباره شما می‌آموزد.
 • اوت‌لوک اطلاعات بیشتری از شرکت شما در قسمت مخاطبین اوت‌لوک نمایش خواهد داد. پیش از این گفته شده بود که این قابلیت زیر مجموعه ای از Show Organization خواهد بود. بنابراین به راحتی می‌توانید مطلع شوید که چه کسی در شرکت شما مشغول به کار است. اگر اطلاعات شرکت شما به Azure Active Directory متصل باشد، می‌توانید ببینید که مخاطب مورد نظر شما به چه کسی گزارش می‌دهد، از چه کسی دستور می‌گیرد و حتی با چه کارکنانی بیش از دیگران در رابطه است.
 • برخی از شرکت‌ها از پراکسی‌ها استفاده می‌کنند تا دسترسی مستقیم دستگاه به اینترنت را مسدود کنند. اوت‌لوت حالا از پراکسی‌های SOCKS پشتیبانی می‌کند بنابراین شرکت‌ها می‌توانند یک لایه امنیتی بین اطلاعات خود و فضای اینترنت برقرار کنند. این ویژگی برای نسخه اندروید اوت‌لوک نیز در دسترس است.

ویژگی‌هایی که به زودی به اوت‌لوک خواهند آمد

 • قابلیت همگام سازی پیش‌نویس‌ها به‌زودی به اوت‌لوک اضافه خواهد شد. شما می‌توانید یک پیش‌نویس را در یک دستگاه بسازید و در دستگاه دیگری آن را تکمیل کنید. یک پیام را روی تلفن همراه خود بنویسید و زمانی به رایانه شخصی خود رسیدید آن را کامل کنید یا برعکس. اوت‌لوت به شما کمک خواهد کرد تا در هر زمانی کار خود را انجام دهید. این ویژگی در ماه می 2018 به نسخه iOS اوت‌لوک خواهد آمد و هم اکنون در نسخه‌های وب، ویندوز، مک و اندروید در دسترس است.
 • تکنولوژی آفیس لنز در اوت‌لوک برای اندروید به کار گرفته خواهد شد. هنگامی که نیاز است تا اطلاعات را به صورت یک تصویر ثبت کنید و به اشتراک بگذارید، برای مثال یک تخته وایت‌برد، گزینه تصویر که با تکنولوژی آفیس لنز همراه است به کمک شما خواهد آمد. برای شروع یک پیام جدید بسازید و روی آیکن تصویر کلیک کنید تا بتوانید از یک تخته وایت‌برد، کارت ویزیت یا سند عکس بگیرید، کیفیت آن را پس از برش بهبود ببخشید و بلافاصله به اشتراک بگذارید. اوت‌لوک با اپلیکیشن‌ها و سرویس‌هایی که به آن‌ها برای کار خود نیاز دارید همگام خواهد شد تا شما بتوانید کاری که نیاز دارید را در هر زمان که نیاز دارید و با دردسر کمتری انجام دهید. این ویژگی در ماه می به نسخه اندروید خواهد آمد.
 • پاسخ سریع به شما اجازه خواهد داد تا با سرعت بیشتری به پیام‌های خود در اوت‌لوک پاسخ دهید. متن پیام دریافتی شما همراه با یک فیلد برای پاسخ دادن به آن نمایش داده خواهند شد. ساده و کارآمد. اوت‌لوک به شما کمک خواهد کرد تا مکالمات خود را به شکلی مدرن و مشابه با تجربه گفت‌وگو در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان دیگر انجام دهید. این ویژگی هم اکنون برای نسخه iOS در دسترس است و در همین ماه به اندروید خواهد رسید. در تابستان نیز نوبت مک خواهد بود تا این ویژگی را دریافت کند.
 • اخیراً اعلام شد که قابلیت شناسایی گروه‌های افراد و پوشه‌های ایمیل به اوت‌لوک خواهد آمد و به‌زودی قادر خواهید بود تا افراد مورد علاقه خود را از دیگران جدا کنید. این قابلیت به شما اجازه خواهد داد تا با افرادی که بیش از دیگران با آنها در ارتباط هستید، ساده‌تر و سریع‌تر در ارتباط باشید. این مخاطبان در صفحه جست‌وجو در مرکز صفحه و همچنین در بالای پوشه پیام‌ها نمایش داده خواهند شد. شما همچنین قادر خواهید بود تا مخاطبین اوت لوک خود را در موبایل‌تان نیز بشناسید. برچسب‌های مورد علاقه در هر مکانی به کمک شما خواهند آمد. این ویژگی در ژوئن 2018 برای اندروید و iOS منتشر خواهد شد.
 • شما قادر خواهید بود تا ساده‌تر در جریان فعالیت‌ گروه‌های آفیس 365 خود باشید. شما به‌زودی می‌توانید رویداد‌های گروه‌های آفیس 365 خود را در اوت‌لوک نیز مشاهده کنید. همچنین قادر خواهید بود تا به دفترچه وان‌نوت گروه در اوت‌لوک دسترسی داشته باشید. رویداد‌های گروه در کارت مخصوص گروه قابل مشاهده خواهند بود و اجرای وان‌نوت از درون اوت‌لوک به شما اجازه می‌دهد تا دفترچه گروه را نیز مشاهده کنید. این ویژگی در ژوئن 2018 به نسخه iOS خواهد آمد.
 • تصاویری که در ایمیل ها دریافت می‌کنید ممکن است پیامی به فرستنده ارسال کنند که شما ایمیل را باز کرده اید. بررسی این که کدام ایمیل‌ها خوانده شده اند برای بازاریاب‌های دیجیتال بسیار مهم است. اگر دوست ندارید این اطلاعات در دسترس فرستنده ایمیل قرار نگیرد، اوت‌لوک به شما کمک خواهد کرد. این ویژگی در ماه می 2018 به نسخه اندروید خواهد آمد.
 • برخی از شرکت‌ها تمام ارتباطات کارکنان خود در محیط شرکت را رصد و کنترل می‌کنند تا اطلاعات حساس به بیرون درز نکنند. اوت لوک مطمئن خواهد شد که در دستگاه‌هایی که توسط یک شرکت کنترل می‌شوند خطر کپی کردن اطلاعات حساب آفیس 365 شرکت و انتقال آن به یک حساب شخصی از بین می‌رود. شرکت‌ها به زودی قادر خواهند بود تا قوانین خاصی برای استفاده کارکنان خود از اوت‌لوک تعیین کنند و کارکنان را مجبور به استفاده از فقط یک حساب کنند. این ویژگی در ژوئن 2018 به iOS و اندروید خواهد آمد
منبع :

MSPU

214 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,