در ماه های اخیر به‌صورت مداوم در مورد پلتفرم واقعیت ترکیبی مایکروسافت شنیده ام، در رویدادها و نمایشگاه های مختلفی مایکروسافت و شرکا سخت افزاری آن به معرفی این پلتفرم و هدست های آن پرداخته اند. مایکروسافت ظاهرا قصد دارد همچنان واقعیت ترکیبی را در مرکز توجهات نگه دارد، چرا که این شرکت قصد دارد تا یک رویداد ویژه برای پلتفرم واقعیت ترکیبی خود در ماه اکتبر (11 مهرماه) برگزار کند. برای آگاهی از جزییات همراه ما باشید.

واقعیت ترکیبی را باید انقلاب بزرگ بعدی دنیای فناوری دانست، شرکت های بسیاری در دنیای فناوری به این امر واقف هستند و تلاش بسیاری برای کسب سهم بیشتر از این فناوری تعیین کننده دارند. مایکروسافت سرمایه‌گذاری زیادی در این عرصه داشته تا بتواند پیش از گسترش این فناوری جای خود را در بازار تثبیت کند.

مایکروسافت و شرکا سخت افزاری این شرکت تاکنون رویدادهای سخت افزاری و نرم افزاری زیادی در مورد واقعیت ترکیبی برگزار کرده اند. ظاهرا ردموندی ها قصد دارند در ماه اکتبر (به‌صورت دقیق 11 مهر ماه) رویداد ویژه ای برای واقعیت ترکیبی برگزار کنند.

مایکروسافت امروز فرستادن دعوت‌نامه های رویداد واقعیت ترکیبی خود را که در ماه اکتبر در سن فرانسیسکو برگزار خواهد شد، آغاز کرده است. این رویداد درست یک روز پیش از رویداد سخت افزاری گوگل که به معرفی نسل جدید گوشی پیکسل این شرکت تعلق دارد، برگزار خواهد شد.

هنوز مشخص نیست که مایکروسافت قصد معرفی چه محصول یا سرویسی را در عرصه واقعیت ترکیبی دارد. تنها نکته ای که در مورد این رویداد می‌دانیم جمله ای است که در دعوت نامه های این رویداد عنوان شده است “فرصتی برای شنیدن در مورد قدم بعدی مایکروسافت.

زمانبندی این رویداد نیز در نوع خود جالب است، چرا که دو هفته پس از برگزاری این رویداد عرضه به‌روزرسانی فال کریترز و هدست های واقعیت ترکیبی توسط شرکا سخت افزاری این شرکت آغاز خواهد شد. بد نیست اشاره کنیم که مایکروسافت در حال حاضر مشغول کار روی نسل جدید هالولنز است که البته احتمال معرفی نسل جدید هالولنز در این رویداد بسیار کم است.

در نهایت باید یادآوری کنیم که مایکروسافت علاوه بر این رویداد، قصد دارد رویداد سخت افزاری دیگری در همین ماه در شهر لندن برگزار کند که احتمالا به معرفی دستگاه های جدیدی از خانواده سرفس اختصاص خواهد داشت.

منبع :

MSPU

1070 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,