احتمالاً به یاد دارید که در اواخر ماه مارس، زمانی که‌تری مایرسون اعلام که شرکت مایکروسافت را ترک خواهد کرد، مایرسون گفت که ویندوز 10 روی حدود 700 میلیون دستگاه نصب شده است. مایکروسافت این موضوع را دوباره در ماه گذشته در جریان کنفرانس بیلد 2018 اعلام کرد و حالا در تور توسعه دهندگان ویندوز اینسایدر یا Windows Insider Dev Tour این شرکت در نهایت اظهار داشته است که اکنون بیش از 700 میلیون دستگاه فعال در حال اجرای ویندوز 10 در دنیا وجود دارد.

طبق معمول همیشه، این آمار شامل کامپیوتر، گوشی، کنسول ایکس باکس وان، هولولنز و هر چیز دیگری که ویندوز 10 را اجرا می‌کند می‌شود. همان‌طور که می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید، نرخ پذیرش پس از پایان پیشنهاد ارتقا رایگان در تاریخ 29 جولای 2016 واقعاً تغییر چندانی نکرده است.

همچنین طبق آخرین گزارش AdDuplex، نیمی از کل کامپیوترهای ویندوز 10، آخرین نسخه‌ی این سیستم عامل که نسخه 1803 یا به‌روزرسانی آوریل 2018 است را اجرا می‌کنند.

آمار قابل توجه دیگر این است که کورتانا در حال حاضر توسط بیش از 150 میلیون نفر استفاده می‌شود که این ارقام تنها مربوط به 13 کشور است. در واقع، دسترسی به این دستیار دیجیتال مایکروسافت برای کاربران در بسیاری از مناطق بسیار مشکل است. این تعداد نسبت به آمار 148 میلیون نفر که در ماه اکتبر گزارش شده بود، یک افزایش ملایم دارد.

هدف اولیه مایکروسافت برای ویندوز 10 این بود که ظرف دو تا سه سال، این سیستم عامل روی بیش از یک میلیارد دستگاه نصب شود. ولی یک سال بعد اعلام کرد که این هدف کنار گذاشته شده و به دلیل شکست بخش موبایل، قابل دستیابی نیست.

منبع :

NEOWIN

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,