بخش ابری مایکروسافت امروز به حدی قدرتمند شده است که اگر در طول چند سال آینده به بزرگترین فراهم کننده خدمات ابری تبدیل شود به هیچ عنوان عجیب نیست. و از نظر خدمات، راه حل‌ها و امنیت، اکنون در حد بسیار مطلوبی است. علاوه بر پیشرفت‌های گذشته امروز مایکروسافت از دو تکنولوژی ابری پرده برداری کرد که به تیم عملیاتی امنیتی سازمان‌ها کمک می‌کند نویز و خطا، اخطارهای اشتباه، کارهای زمان‌بر و مشکلات مختلف را به سرعت برطرف کنند.

Azure Sentinel:

سنتینل یک ابزار مدیریت رویداد و اطلاعات بومی (SIEM) ساخته شده داخل اژور است. این ابزار تیم‌های امنیتی عملیاتی را قادر می‌سازد قبل از اینکه خطرات آسیبی به سازمان‌ها برسانند آن خطرات را پیش‌بینی و از آنها پیش‌گیری کنند. سنتینل از قدرت و توان هوش مصنوعی برای کم کردن نویز بهره می‌برد. مایکروسافت ادعا می‌کند این سیستم در مجموع تا 90 درصد خطا‌های اشتباه امنیتی را کاهش می‌دهد.

تیم‌های امنیتی عملیاتی حتی می‌توانند اطلاعات Office 365 (نسخه ابری آفیس) را رایگان به سنتینل اژور بیاورند و با داده‌های امنیتی دیگر‌ جهت پردازش ترکیب کنند.

سنتینل اژور همچنین از استاندارد‌های باز مانند CEF (استاندارد رویداد‌های عادی) و اتصالات همکار، شامل انجمن همکاران امنیت هوشمند مایکروسافت مانند Check Point, Cisco, F5, Fortient, Palo Alto و Symantec است.

سنتینل اژور بینش کارشناسان مایکروسافت و AI را با بینش و مهارت‌های منحصر به فرد خود،  مدافعان امنیتی داخلی و زبان یادگیری ماشین آشنا می‌کند تا حملات پیچیده را قبل از ریشه دواندن از بین ببرد.

در مورد دریافت کنندگان پیش از موئد، سنتینل اژور شکار تهدید را از ساعت‌ها به ثانیه‌ها کاهش می‌دهد. سنتینل اژور از امروز به صورت پیش‌نمایش در دسترس است و شما می‌توانید از اژور پورتال به آن دسترسی داشته باشید.

Threat Experts:

سرویس Threat Experts یک سرویس جدید در ATP ویندوز دیفندر است که شکار مدیریت شده را برای گسترش توانایی تیم مرکز عملیاتی امنیتی خود ارائه می‌دهد. بله، مایکروسافت کارشناسان عملیاتی امنیتی خود را در اختیار مشتریان شرکت قرار می دهد. و این امری بسیار فراتر از انتظار است.

مایکروسافت به شدت از اطلاعات امنیتی ناشناس شما برای مهمترین تهدیدات مانند نفوذ دشمن انسانی، حملات دستکاری بر روی صفحه کلید و حملات پیشرفته مانند جاسوسی سایبری استفاده می‌کند و به تیم خود کمک می‌کند تا مهمترین خطرات را اولویت بندی کنند و به سرعت پاسخ دهند.

اگر شما یک عضو تیم امنیتی عملیاتی هستید، می‌توانید به پیش‌نمایش عمومی Threat Experts از تنظیمات ATP ویندوز دیفندر بپیوندید.

مایکروسافت در حال انتقال حجم عظیمی از سرمایه خود به سمت Azure و اکس‌باکس و گیمینگ است. تا حدی که کارشناسان ویندوزی گاها منتقل به اژور می‌شوند. پس قطعا در فضای ابری اخبار مهمی در جریان است. و در آینده نزدیک بسیاری از ما‌ها با این فضا آشنا و درگیر خواهیم شد. با طی کردن فر‌آیند‌هایی که در این توضیحات داده شد، امنیت کار خود را در ابرها بالا ببرید.

138 پست
سید علی جعفری
مهندس نرم‌افزار و شبکه. گرافیست، انیماتور و موشن گرافیست، سخنران و ارائه دهنده، 22 ساله از مشهد. علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای، زبان‌های خارجی و تکنولوژی‌های روز جهان. عاشق مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,