پیشتر در خبری به اطلاع شما رساندیم که کسپرسکی با توجه به تغییرات امنیتی صورت گرفته در ویندوز ۱۰، از مایکروسافت شکایت کرده است. این شرکت اعتقاد دارد که تغییرات امنیتی در ویندوز دیفندر باعث شده تا استفاده از آنتی ویروس های شخص ثالث در ویندوز ۱۰ دشوار گردد، مایکروسافت اما این مسئله را رد کرده بود. اما ظاهرا مایکروسافت در نهایت تصمیم گرفته تا دل این شرکت امنیتی روسی را به‌دست آورد.

شرکت امنیتی کسپرسکی تغییرات صورت گرفته در ویندوز دیفندر را مغایر شرایط رقابت عادلانه می‌داند، لذا چندی پیش شکایت نامه ای را علیه مایکروسافت در اتحادیه اروپا و کشور روسیه تنظیم کرد. با توجه به این شرایط ردموندی ها در نهایت تصمیم گرفتند که با این شرکت روسی راه بیایند. مایکروسافت اخیرا اعلام داشته که در به‌روزرسانی فال کریترز تغییراتی را در نحوه تعامل سیستم عامل با آنتی ویروس های شخص ثالث ایجاد خواهد کرد.

مایکروسافت در اعلامیه خود به موارد متعددی از انتقادات این شرکت روسی اشاره و پاسخ داده است، یکی از بزرگترین انتقادات روس ها زمان اندکی بود که پیش از عرضه نسخه جدید ویندوز ۱۰ در اختیار آنها قرار می‌گرفت، البته کسپرسکی از معدود شرکتهایی است که چنین ادعایی را داشته، از نظر آنها زمان محدودی که در اختیار این شرکت قرار می‌گیرد فرصت کافی برای بررسی مشکلات سازگاری آنتی ویروس با نسخه جدید ویندوز را فراهم نمی‌سازد.

در نتیجه این انتقادات مایکروسافت اعلام داشته که زمان بیشتری پیش از عرضه نسخه جدید ویندوز ۱۰ در اختیار شرکت های سازنده آنتی ویروس قرار می‌دهد تا بتوانند مشکلات سازگاری برنامه خود را با نسخه جدید ویندوز ۱۰ برطرف سازند.

سیستم جدید برای آگاه کردن کاربر از انقضا آنتی ویروس

یکی دیگر از مواردی که باعث نارضایتی کسپرسکی شده بود، شکل نمایش اعلان مربوط به انقضای آنتی ویروس بود، این شرکت ادعا کرده بود که کاربران ویندوز ۱۰ به شکل صحیحی اعلانات مربوط به پایان اعتبار نامه آنتی ویروس خود را دریافت نمی‌‌کنند و حتی در مواردی از منقضی شدن آنتی ویروس خود باخبر نمی‌شوند. در حقیقت به محض منقضی شدن اعتبار نامه آنتی ویروس، ویندوز دیفندر به صورت خودکار فعال شده و جایگزین آنتی ویروس شخص ثالث می‌گردد.

با عرضه به‌روزرسانی فال کریترز این مشکل نیز برطرف خواهد شد، چرا که مایکروسافت اعلام کرده که در این ‌روزرسانی هر یک از شرکت های سازنده آنتی ویروس قادر خواهند بود تا اخطارها و اعلانات مخصوص خود را معرفی کنند، تا بدین صورت کاربران ساده تر از گذشته از انقضای اعتبارنامه آنتی ویروس خود آگاه شوند.

شایان ذکر است در حال حاضر، هنگام منقضی شدن آنتی ویروس شخص ثالث پیام تستی نمایش داده می‌شود که البته کاربر می‌تواند آن را غیر فعال کند، اما بنا به گفته ردموندی ها در به‌روزرسانی فال کریترز این روال تغییر خواهد یافت. در سیستم جدید به جای پیام تست، پیغامی روی نمایشگر ظاهر می‌شود که کاربر را با دو انتخاب مواجه می‌کند، یا کاربر باید نسبت به خرید مجدد آنتی ویروس اقدام کند یا اینکه گزینه استفاده از ویندوز دیفندر را انتخاب کند.

منبع :

SOFTPEDIA

1145 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هادی
پاسخ دهید شنبه 28 مرداد 1396

باسلام
ویندوز دیفندر تا حدودی عالی کار میکنه به شخصه روی ویندوز ۱۰ دارمش و عالی جواب داده این رو بگم من اخرین بیلد رو دارم و اینسادر فست هستم و مشکلی ندیدم ماکرو روی ویندوز دستاپ واقعا سنگ تموم گذاشته و دستش درد نکنه اما تو موبایل هرگز قدمی بر نمیداره.
در کل با ویندوز دیفندر واسه کاربر عادی جواب میده و مشکلی نداره در ضمن من کاربر عادی اطلاعات خاصی ندارم و برنامه خاصی رو لود نمیکنم کل اطلاعاتم روی اکسترناله و هر وقت بخوام استفاده کنم از اکسترنال از اینترنت جدا میشم و هر برنامه یا فلش یا ورودی دیگه ای رو تا زمانی که ازش مطمئن نشم استفاده نمی کنم

  ss
  پاسخ دهید شنبه 28 مرداد 1396

  موافقم….
  ویندوز دفندر تمام نیازهای من رو هم برابرده کرده… و خیلی وقت هست که اصلا سراغ هیچ آنتی ویروس دیگه ای نرفتم.

  محسن توکلی
  پاسخ دهید شنبه 28 مرداد 1396

  کاملا درسته هادی جان، وضعیت امنیتی ویندوز ۱۰ قابل قیاس با نسخه های پیشین ویندوز نیست، اگه کاربر مراقب باشه دیگر نیازی به آنتی ویروس دیگه ای نخواهد داشت

دنیز
پاسخ دهید یکشنبه 29 مرداد 1396

حالا اگر اپل بود از کسپرسکی شکایت میکرد و برای اجازه نصب آنتی ویرویس هزینه هم میگرفت! :)))

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,