مایکروسافت در ابتدای این ماه سیستم عامل جدید ویندوز ۱۰ اس را به همراه سرفس لپ تاپ رونمایی کرد. این سیستم عامل تا کنون تنها بر روی سرفس لپ تاپ در حال اجرا بوده است، اما اکنون به نظر می رسد که این شرکت قصد دارد این سیستم عامل را بر روی برخی از دستگاه های دیگر، از جمله برخی مدل های سرفس فعلی در دسترس قرار دهد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

یوسف مهدی، یکی از مدیران کمپانی مایکروسافت، در مصاحبه ای توضیح داده است که نسخه ویندوز ۱۰ اس سرفس لپ تاپ تنها آغازی برای طیف وسیع تری از دستگاه های در حال اجرای این سیستم عامل می باشد، و تایید کرده است که در حال حاضر نسخه های جدید سرفس بوک و سرفس پرو با این سیستم عامل در راه هستند.

این بدان معناست که مایکروسافت به زودی دامنه محصولات سرفـس خود را با برخی دستگاه های جدید که در حال اجرای ویندوز ۱۰ اس هستند گسترش خواهد داد، و بالطبع، با توجه به هدف اصلی این سیستم عامل این دستگاه ها بازار مصرف کنندگان حوزه آموزشی را هدف قرار خواهند داد.

یوسف مهدی اظهار داشت:

ما باید از جایی شروع می کردیم. سرفس لپ تاپ همان موقعیت مناسب برای معرفی سیستم عامل بود. ما آن را بر روی برخی دستگاه های رده پایان قرار دادیم، و ما می خواستیم که آن را به منظور نشان دادن آینده بر روی یک دستگاه رده بالاتر نیز قرار دهیم. ما این سیستم عامل را همانند کروم نمی دانیم. این یک سیستم عاملی کامل است.

انتظار می رود نسخه ی جدید مبتنی بر ویندوز ۱۰ اس سرفس بوک و سرفس پرو کمی ارزان تر از نسخه ی مبتنی بر ویندوز ۱۰ پرو باشد، هر چند مایکروسافت می تواند آن ها را با همان قیمت عرضه کرده و سپس ارتقا به نسخه پرو را رایگان ارائه کند. در غیر این صورت، دستگاه های جدید می تواند مقرون به صرفه تر باشد و هر گاه کاربران قصد داشته باشند دستگاه خود را به نسخه کامل ویندوز ۱۰ ارتقا دهند، این کار با پرداخت مبلغی به مایکروسافت قابل انجام شدن خواهد بود.

هنوز هیچ زمانی در مورد معرفی این دستگاه ها اعلام نشده است، ولی با توجه به این اظهارات انتظار می رود که در آینده ای نزدیک شاهد دستگاه های جدید مبتنی بر ویندوز ۱۰ اس باشیم.

نظرات خود در رابطه با این موضوع را با ما در میان بگذارید.

منبع :

SOFTPEDIA

1983 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,