فلوئنت

مایکروسافت اقدام به پاسخ دادن به برخی سوالات مربوط به زبان طراحی فلوئنت در شبکه اجتماعی توییتر تحت عنوان توییت چت Fluent Friday یا جمعه روان کرد. خلاصه چیزی که اتفاق افتاد را در ادامه خواهید خواند. با وینفون همراه باشید.

یکی از هیجان‌انگیز ترین ویژگی‌های جدید برای ویندوز 10 که در یک سال اخیر معرفی شد زبان طراحی فلوئنت بود. از زمان معرفی این زبان طراحی، مایکروسافت به مرور اقدام به اعمال این زبان طراحی به قسمت‌های مختلف ویندوز 10 کرده است و این روند همچنان در جریان است.

همه ما دوست داریم از آینده زبان طراحی فلوئنت اطلاعات بیشتری داشته باشیم. مایکروسافت اخیراً کمپین گفت‌وگویی در شبکه اجتماعی توییتر و در مورد طراحی فلوئنت راه‌اندازی کرده است که در آن توسعه‌دهنده ارشد، مایک جیکابز و طراح ارشد، جویی پیت به سوالات کاربران در این زمینه پاسخ می‌دهند.

حساب توییتر مایکروسافت دیزاین (@MicrosoftDesign) به عنوان اعلامیه افتتاح این کمپین چنین نوشت:

خوش آمدید. همگی خوش آمدید به افتتاحیه توییت چت فلوئنت فرای‌دی. میهمانان ویژه ما طراح ارشد @JPitt و توسعه‌دهنده ارشد @MikeTheSnowbean هستند. پیشاپیش از مشارکت شما تشکر می‌کنیم. فراموش نکنید که برای پرسیدن سوالات خود از هشتگ #FluentFriday استفاده کنید.

چه چیز‌های جدیدی معرفی خواهند شد؟

تاکید ما روی کلمه خانواده است. دوست داریم مطمئن شویم که اجزای جدیدی که اضافه می‌شوند به خوبی با یکدیگر هماهنگ هستند و بهترین تجربه کاربری از اپلیکیشن در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

آیا طراحی فلوئنت خارج از پلتفرم یونیورسال ویندوز نیز استفاده خواهد شد؟

برخی از قسمت‌های زبان طراحی فلوئنت، مانند طراحی واکنش‌گرا در صورت امکان در پلتفرم‌های دیگر نیز اعمال خواهند شد. ما در کنفرانس بیلد طراحی فلوئنت را به پلتفرم‌های دیگر نیز خواهیم  برد که از 7 تا 9 ماه می برگزار خواهد شد.

این سوالی است که زیاد از ما پرسیده می‌شود. ما نیز سخت در حال تلاش هستیم تا زبان طراحی فلوئنت را در هر جایی که شما هستید قابل دسترسی کنیم. همانطور که اشاره شد، برای اطلاعات بیشتر کنفرانس بیلد را از دست ندهید.

آیا طراحی فلوئنت در آفیس نیز استفاده خواهد شد؟

در این مورد هم به سختی در حال کار هستیم تا آفیس را با بقیه مجموعه هماهنگ کنیم. برخی از این ویژگی‌های جدید در کنفرانس بیلد منتشر خواهند شد.

چرا اعمال طراحی فلوئنت به کندی صورت می‌گیرد؟

اخیراً من و برخی از توسعه‌دهندگان دیگر مصاحبه‌ای در این زمینه انجام دادیم. اطلاعات بیشتر را از این‌جا بدست آورید.

طراحی جامع (Inclusive Design) چطور در زبان طراحی فلوئنت اعمال خواهد شد؟

طراحی جامع هسته زبان طراحی فلوئنت است. همگام شدن با سخت‌افزار‌ های مختلف و البته افراد مختلف در طراحی فلوئنت باعث می‌شود تجربه کاربری برای افراد زیادی بسیار طبیعی‌تر و واضح‌تر باشد. شما می‌توانید سیاست‌های ما در مورد طراحی جامع را در این‌جا ببینید. همچنین راهنما‌ها برای ساخت یک اپلیکیشن جامع را نیز از این‌جا ببینید.

ما همچنین اطمینان حاصل می‌کنیم که الگو‌ها و المان‌هایی که به پلتفرم اضافه می‌کنیم تا حد ممکن جامع باشند. تیم‌های طراحی جامع و طراحی فلوئنت اینجا در مایکروسافت در یک استدیو کار می‌کنند!

طراحی فلوئنت چه زمانی به ‌طور کامل در سیستم عامل اعمال خواهد شد؟

ما برخی از قسمت‌ها را با طراحی فلوئنت به‌روز کرده ایم و در تلاشیم تا آن را در قسمت‌های بیشتری اعمال کنیم. در مورد تاریخ‌های دقیق و به‌روزرسانی‌های آینده ویندوز در کنفرانس بیلد، 7 تا 9 ماه می صحبت خواهیم کرد.

ما در حال کار با تیم ویندوز شل برای اضافه کردن چند ویژگی فوق العاده در زمینه طراحی فلوئنت هستیم که در پاییز امسال منتشر خواهند شد. اینسایدرهای ویندوز می‌توانند از همین حالا برخی از این ویژگی‌ها را مشاهده کنند.

214 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
حیان
پاسخ دهید جمعه 7 اردیبهشت 1397

ولی قبل ازینکه سیستم فلوئنت بحثش به میون بیاد من یه چیزایی شبیه بهش تو آیفون دیدم، خیلی محدود تر ولی با کیفیت تر بود، فکر کنم اونم همین باشع فقط تعمیم و گسترشش ندادن و روش اسم خاصی شاید نذاشتن، نمیدونم…

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,