speaker_carousel_large_brad_anderson-780x445

ماجرای بدافزار Trident در ایفون ها و استفاده ی جاسوسی از این گوشی ها، آسیب پذیری این گوشی ها را به نمایش گذاشت تا جایگاه امنیتی این دستگاه ها به خطر بیفتد. حال برد اندروسن، معاون سازمانی مایکروسافت معتقد است که باید کمپانی ها استراتژی و راه حل مناسبی در حفاظت شرکت خود داشته باشند. با وینفون همراه باشید.

بدافزار تریدنت می تواند با حمله به دستگاه های iOS کنترل از راه دور آن ها را به دست مهاجم بدهد و بعد از آن تمامی ارتباطات اینترنتی، ارتباطات تماس، دوربین، ایمیل، پیامک ها، رمز ها و مخاطبین و … در اختیار مهاجم قرار می گیرد. Pegasus این بدافزار را ماه اگوست در یکی از پیامک های ارسالی از طرف احمدمنصور فعال حقوق بشر اماراتی کشف کرده بود و کارشناسان آن را پیچیده ترین بدافزار نام برده اند.

حال مایکروسافت معتقد است که بدافزار تریدنت برای آیفون ها باید هشدار بزرگی برای شرکت ها باشد تا آن ها بیدار شوند و اعتماد بی چون و چرا به توانمندی اپل در محافظت از اطلاعات محرمانه را متوقف کنند.

برد اندرسون معاون سازمانی مایکروسافت، در مطلبی درباره بازنگری اعتماد به اپل صحبت به میان آورده است. او اعتقاد دارد ما مداوم تحت حمله ی ها هستیم و همه پلتفمر ها و نرم افزار تحت حمله هستند. برد اندرسون ادامه می دهد که در دو سال گذشته، مدیران شرکت ها درباره اعتماد بسیار بالای خود به پلتفرم iOS گفته اند و در این صحبت بارها شنیده ام: ” من به اندروید اعتماد ندارم چون مثل یک حیوان وحشی است، وحش غربی! اما به iOS اعتماد فوق العاده دارم چون تحت کنترل است”. معاون سازمانی مایکروسافت تاکید می کند که قصد سنگ پرانی به اندروید و iOS را ندارد اما این دیدگاه روسای شرکت ها یک معضل است و و باید بدانیم که برای رسیدن به یک اکوسیستم فوق العاده امن برای بشر، کار بسیار سختی را در پیش رو داریم و همه تلاش می کنند تا بتوانند سیستم فوق العاده امنی بسازند؛ اما باید قبول کرد که در دنیای دیجیتال و مدرن امروز، تهدیدات زیادی وجود دارد که با وجود تلاش های باورنکردنی شرکت ها، حملات موفقیت آمیز همچنان وجود دارد.

برد اندرسون در توییتی عنوان کرده است: “حتی با بهترین دفاع در یک محل، باز نفوذ شکل می گیرد، ما باید این را فرض خود قرار بدهیم تا آماده ی نفوذ باشیم”. در این صورت به این نتیجه می رسیم که اپل توانایی بیشتری از گوگل در ایجاد امنیت ندارد و همانقدر که گوگل می تواند امنیت ایجاد کند، اپل هم می تواند!

در نهایت برد معتقد است که حملات سایبری در حال حاضر به یک تجارت تبدیل شده است و دیگر تلاش زیرزمینی نیست و باید مراقب گسترش آن باشیم چون میلیون ها دلار در این مسیر جابجا می شود.

منبع :

ZDNET

1278 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
ali
💔 52 پاسخ دهید جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵

ولی
استورشان غنی تر از ویندوز فون است…..

سورن
💔 2 پاسخ دهید جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵

امنیت ۱۰۰٪ وجود نداره. همین ویندوز موبایل هم اگه فراگیری اپل و اندروید رو داشت بارها ازش باگ امنیتی پیدا میکردن. کاربر باید خودش سوژه نده دست هکرها

Alireza
💔 3 پاسخ دهید جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵

امنیت یک موردی هست که ۴۰ درصد مربوط به خود کاربر هست
خود کاربر باید حواسش باشه که اطلاعاتش سرقت نشه
مثلا رمز ایمیلشو ساده قرار نده یا مواظب باشه بلوتوث گوشیش روشن نباشه تا اطلاعاتش دزدیده بشه یا حتی همین فندق شکن ها باید از سایت های معتبر خریداری بشه یا استفاده بشه
از این ۴۰ درصد کاربر خیلی بتونه رعایت کنه ۳۰ درصده بقیش مربوط به سیستم عامل هست
اندروید از این ۶۰ درصد ۳۰ درصد میگیره آی او اس ۴۰ ویندوزفون هم ۴۵ یا بیشتر
البته تعداد کاربر هم مهم هست ولی باید قبول کرد امنیت اندروید پایینه

hamid
💔 0 پاسخ دهید جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵

اخه تعیین حدود برای کاربر ک امنیت نمیشه وگرنه ۱۱۰۰ هم با امکانات محدود تر بسیار امن تره ،:)

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,