speaker_carousel_large_brad_anderson-780x445

ماجرای بدافزار Trident در ایفون ها و استفاده ی جاسوسی از این گوشی ها، آسیب پذیری این گوشی ها را به نمایش گذاشت تا جایگاه امنیتی این دستگاه ها به خطر بیفتد. حال برد اندروسن، معاون سازمانی مایکروسافت معتقد است که باید کمپانی ها استراتژی و راه حل مناسبی در حفاظت شرکت خود داشته باشند. با وینفون همراه باشید.

بدافزار تریدنت می تواند با حمله به دستگاه های iOS کنترل از راه دور آن ها را به دست مهاجم بدهد و بعد از آن تمامی ارتباطات اینترنتی، ارتباطات تماس، دوربین، ایمیل، پیامک ها، رمز ها و مخاطبین و … در اختیار مهاجم قرار می گیرد. Pegasus این بدافزار را ماه اگوست در یکی از پیامک های ارسالی از طرف احمدمنصور فعال حقوق بشر اماراتی کشف کرده بود و کارشناسان آن را پیچیده ترین بدافزار نام برده اند.

حال مایکروسافت معتقد است که بدافزار تریدنت برای آیفون ها باید هشدار بزرگی برای شرکت ها باشد تا آن ها بیدار شوند و اعتماد بی چون و چرا به توانمندی اپل در محافظت از اطلاعات محرمانه را متوقف کنند.

برد اندرسون معاون سازمانی مایکروسافت، در مطلبی درباره بازنگری اعتماد به اپل صحبت به میان آورده است. او اعتقاد دارد ما مداوم تحت حمله ی ها هستیم و همه پلتفمر ها و نرم افزار تحت حمله هستند. برد اندرسون ادامه می دهد که در دو سال گذشته، مدیران شرکت ها درباره اعتماد بسیار بالای خود به پلتفرم iOS گفته اند و در این صحبت بارها شنیده ام: ” من به اندروید اعتماد ندارم چون مثل یک حیوان وحشی است، وحش غربی! اما به iOS اعتماد فوق العاده دارم چون تحت کنترل است”. معاون سازمانی مایکروسافت تاکید می کند که قصد سنگ پرانی به اندروید و iOS را ندارد اما این دیدگاه روسای شرکت ها یک معضل است و و باید بدانیم که برای رسیدن به یک اکوسیستم فوق العاده امن برای بشر، کار بسیار سختی را در پیش رو داریم و همه تلاش می کنند تا بتوانند سیستم فوق العاده امنی بسازند؛ اما باید قبول کرد که در دنیای دیجیتال و مدرن امروز، تهدیدات زیادی وجود دارد که با وجود تلاش های باورنکردنی شرکت ها، حملات موفقیت آمیز همچنان وجود دارد.

برد اندرسون در توییتی عنوان کرده است: “حتی با بهترین دفاع در یک محل، باز نفوذ شکل می گیرد، ما باید این را فرض خود قرار بدهیم تا آماده ی نفوذ باشیم”. در این صورت به این نتیجه می رسیم که اپل توانایی بیشتری از گوگل در ایجاد امنیت ندارد و همانقدر که گوگل می تواند امنیت ایجاد کند، اپل هم می تواند!

در نهایت برد معتقد است که حملات سایبری در حال حاضر به یک تجارت تبدیل شده است و دیگر تلاش زیرزمینی نیست و باید مراقب گسترش آن باشیم چون میلیون ها دلار در این مسیر جابجا می شود.

منبع :

ZDNET

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali
پاسخ دهید جمعه 22 مهر 1395

ولی
استورشان غنی تر از ویندوز فون است…..

سورن
پاسخ دهید جمعه 22 مهر 1395

امنیت ۱۰۰٪ وجود نداره. همین ویندوز موبایل هم اگه فراگیری اپل و اندروید رو داشت بارها ازش باگ امنیتی پیدا میکردن. کاربر باید خودش سوژه نده دست هکرها

Alireza
پاسخ دهید جمعه 22 مهر 1395

امنیت یک موردی هست که ۴۰ درصد مربوط به خود کاربر هست
خود کاربر باید حواسش باشه که اطلاعاتش سرقت نشه
مثلا رمز ایمیلشو ساده قرار نده یا مواظب باشه بلوتوث گوشیش روشن نباشه تا اطلاعاتش دزدیده بشه یا حتی همین فندق شکن ها باید از سایت های معتبر خریداری بشه یا استفاده بشه
از این ۴۰ درصد کاربر خیلی بتونه رعایت کنه ۳۰ درصده بقیش مربوط به سیستم عامل هست
اندروید از این ۶۰ درصد ۳۰ درصد میگیره آی او اس ۴۰ ویندوزفون هم ۴۵ یا بیشتر
البته تعداد کاربر هم مهم هست ولی باید قبول کرد امنیت اندروید پایینه

hamid
پاسخ دهید جمعه 22 مهر 1395

اخه تعیین حدود برای کاربر ک امنیت نمیشه وگرنه ۱۱۰۰ هم با امکانات محدود تر بسیار امن تره ،:)

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,