imagine-the-future-slide

شاید نتوان به این زودی ها رویدادهای ماه آبان اپل و مایکروسافت و نوع نگاه اهالی کوپرتینو و ردموند را فراموش کرد و همچنان این دو رویداد مهم و آینده و چشم انداز پیش روی این شرکت ها قابل بررسی است. با وینفون همراه باشید.

یکی از جذاب ترین دوئل های چندسال اخیر اپل و مایکروسافت طی هفته های گذشته رخ داد و مایکروسافت با دستگاه فوق العاده و تغییراتی بزرگ نرم افزاری  یک میزبانی جذاب از مهمانان خود انجام داد. در حالی که اهالی کوپرتینوی کالیفرنیا با تغییری کوچک در روند خود، و ایجاد یک نوار عمل گرای لمسی در مک بوک ها، از مخاطبان خود میزبانی کردند.

tim-cook3

با توجه به شهرت اپل رویداد دو هفته ی قبل آن ها تا حدودی غیرطبیعی بود و اگر این اتفاق برای شرکتی دیگر بود شاید کمتر سر و صدا می کرد.  اپل مدت هاست که در قله ی تکنولوژی جهان ایستاده است ولی اکنون با حرکت کمپانی های مختلف به سمت واقعیت مجازی و هوش مصنوعی، جایگاه متزلزلی پیدا کرده است. از طرف دیگر این شرکت محتاط تر از قبل شده است و  با در آمد فوق العاده ۲۳۷.۶ میلیارماد دلار، شاید لحظه ای به عدم فروش محصولات خود نیز فکر نکند و با ایجاد اصلاحات جزیی در محصولاتش به دنبال ادامه ی حیات باشد. این موضوع زمانی بیشتر مشهود می شود که تیم کوک و ساتیا نادلا را با یکدیگر مقایسه کنیم. درحالی تیم کوک در مصاحبه ها از اهیمت واقعیت ترکیبی می گوید که مدیرعامل مایکروسافت هدست هالولنز را در کنار خانواده و در خانه ی خود استفاده می کند.

Jack Gold یکی از تحلیل گران تکنولوژی درباره اتفاقات اخیر عنوان می کند:

مایکروسافت به دنبال محصولات آینده است، در حالی که اپل محصولات قدیمی را به روز می کند.

در یک دهه ی گذشته اپل با آیفون ها، آیپد ها، مک بوک ها و ساعت خود در جهان نام و نشان قدرتمندی برای خود فراهم کرده است و این در حالی بوده که مایکروسافت برای رقابت به دنبال خرید نوکیا با قیمت ۷.۲ میلیارد دلار رفت و نتیجه ی جالبی نتوانست کسب کند.

surface-studio-4

مایکروسافت در نیویورک دسته ای جدید از سخت افزار و نرم افزار را برای کارایی بیشتر محصولات دیجیتال به مردم دنیا نشان داد تا در راه قدرتمند کردن مردم و سازمان ها گام بردارد. Surface Studio با ویژگی های فوق العاده مثل جاذبه ی صفر و تغییر حالت و خم شدن با یک انگشت، لمسی بودن و ویندوز ۱۰ معرفی شد و  پلتفرم سه بعدی این شرکت نیز فعالان نسل جدید را هدف گرفته است تا توانایی های بیشتری برای خلق کردن داشته باشند.

apple-macbook-pro-2016-touch-bar

از آن طرف رویداد اپل در یک سالن کوچک با دو عکس بسیار بزرگ استیو جابز و نقل قولی مهم از او درباره نیاز به کارهای بزرگ و در یک سطح متوسط برگزار شد. کوک در این مراسم فرصتی برای ارائه ی دسته ای جدید در محصولاتش نداشت و به جای آن لپتاپی با یک نوار لمسی عمل گرا معرفی کرد. و به اعتقاد بسیار از کارشناسان حوزه ی فناوری، یک نوار کوچک در مقابل دستگاه تمام لمسی مایکروسافت هیچ چیزی برای گفتن و مقایسه نداشت. این عدم توانایی در قیاس به حدی بود که برخی هواداران اپل به شدت از عملکرد اهالی کوپرتینو انتقاد کردند.

satya-nadella

در حالی که نادلا با جسارت فراوان و بدون ترس و تردید،  آینده را به مردم جهان نشان می دهد، کوک بر روی رویدادهای رسانه ای دوسال گذشته درباره ارتقای آیفون ها تمرکز کرده است و فعلا موفقیت های قبلی خود را می بیند و این نمایانگر ارجحیت چشم انداز کوتاه مدت بر بلند مدت است.

اما اپل شاید فراموش کرده باشد که رقبایی مثل فیس بوک، گوگل و مایکروسافت با رویدادهای خود به سمت واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، هوش مصنوعی، ماشین های یادگیری و تکنولوژی های مرتبط با اتومبیل ها دست دراز کرده اند و این حوزه ها را لمس کرده اند. به وضوح تاثیر این تغییر رویه در بازار بورس این دو شرکت نیز مشخص است، اپل برای اولین بار در طی یک دهه گذشته با کاهش درآمد سال به سال خود مواجه شده و مایکروسافت با کسب و کار ابری خود بعد از سال ها سهام خود را به بالای ۶۰ دلار رساند. سهام اپل درحالی بعد از رونمایی محصولاتش با کاهش قیمت به ۱۱۴ دلار رسیده که نزدیک به ۵۲ هفته رو به رشد بوده است.

Charles King تحلیل گر تکنولوژی Pund-IT اعتقاد دارد:

مایکروسافت، در مقام یک شرکت پیشرو در نرم افزار، انرژی جدیدی را در خود پیدا کرده است. همانطور که مایکروسافت بازتر و منعطف تر می شود، اپل به سمت سفتی و جمود بیشتر می رود. همانطور که مایکروسافت در حال شکستن دیوارهای قدیمی و سنتی است، اپل دیوار خود را مرتفع تر می کند.

تیم کوک مدیرعامل اپل بدون شک یکی از بهترین افراد برای هدایت اپل است که باعث موفقیت های بی سابقه ی اقتصادی شده و از جمله ی آن ها رکورد بی سابقه ی فروش بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار در یک سه ماهه است. اما اکنون به نظر می رسد اپل چشم انداز و دید آینده نگر خود را محدود تر کرده است و از روح ماجراجو و خلاق بنیانگذار خود استیو جابز بسیار دور شده است.

نادلا مدیرعاملی را با شرایط بسیار سخت تری بدست آورده است و اکنون به درستی مایکروسافت را در ریل هیجان انگیز موفقیت و آینده نگری قرار داده است و این همان چیزیست که نگاه ها و نظرات متفاوتی درباره نیویورک و کوپرتینو رقم زد.

مقاله ی بالا به قلم Jon Swartz و Marco della Cava به رشته ی تحریر درآمده است.

منبع :

USA TODAY

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
payam303
پاسخ دهید شنبه 14 آبان 1395

تیم کوک مدیرعامل مایکروسافت : لطفا عبارت فوق را اصلاح کنید. تیم کوک مدیرعامل اپل با تشکر

  هادی اکبری زاده
  پاسخ دهید شنبه 14 آبان 1395

  😀 ممنون

فرزاد
پاسخ دهید شنبه 14 آبان 1395

سلام امروز یک ایمیل به سوپرسل دادم درباره اینکه آیا کلش رویال رو به صورت یونیورسال منتشر میکنن یا نه که جوابشون کلا مارو نا امید کرد:Hey Challenger,

Thanks for reaching out! 

I understand that you wish the game was compatible with Windows 10 as a Universal app. Unfortunately the game is currently available only for Android and iOS. There are ways to play the game on a desktop PC, but those platforms are unsupported and we cannot guarantee that the game will work as intended.

Developing games is not only difficult, but extremely complicated; so I can’t promise that your suggestion to add Clash Royale into the Windows platform will make it into the game. Nevertheless, I’ll forward it to the game team. You never know what might make the cut!

Would you like to shout about your ideas with other players? Try taking them to our expertly moderated Supercell Community Forums (http://forum.supercell.net/). Unite with players around the world to make your voices heard!

Best,

The Unknown
پاسخ دهید شنبه 14 آبان 1395

……محصولاتش با کاهش قیمت به ۱۱۴ دلار “زسیده” که نزدیک….
اصلاح کنید ✍

  هادی اکبری زاده
  پاسخ دهید شنبه 14 آبان 1395

  چشم، ممنون 🙂

polarstern
پاسخ دهید یکشنبه 15 آبان 1395

مخصوصا نو آوری های مایکروسافت در زمینه موبایل و وینفون 😀

علی
پاسخ دهید یکشنبه 15 آبان 1395

ببخشید اینجا میگم میخوام با ویندوز ریکاوری تولز گوشی رو فلش کنم همه چی آمادست ولی تا دکمه فلش میزنم میگه اخطار باتری ممکنه خاموش شه باتری نباید کمتر ۲۵ درصد باشه نمیذاره فلش کنم در حالی ک باتری بالای مثلا ۶۵ شارز داره…کسی این مشکل داشته تا حالا ؟؟؟؟؟ بازم ببخشید اینجا گفتم

winphone
پاسخ دهید یکشنبه 15 آبان 1395

رفقا بعد از چندین مدت و اپدیتهای چندین ماهه گوشیمو هاردریست کردم و برنامه هارو اپدیت و نرم افزار و بازیهامو دوباره نصبیدم
اما گوشی واقعا شده ته سرعت حالا شده همون چیزی که میخوام

علیا
پاسخ دهید یکشنبه 15 آبان 1395

چرا همیشه فکر میکنیم خرید نوکیا توسط مایکروسافت یک اشتباه بزرگ بوده؟
دلیلش اینه که فکر میکنیم خرید نوکیا باید منجر به تولیدات انبوه و با کیفیت موبایل میشد.
اما هیچوقت به این فکر نمیکنیم که بیشتر تکنولوژی تبلت ها و برخی از تکنولوژی های استفاده شده در لپ تاپ ها شاید با موبایل یکی باشه.
به نظرم اگر نوکیا خریده نمیشد مایکروسافت نمیتونست توی بخش سخت افزار انقدر قوی ظاهر بشه. ما فقط به وضعیت موبایل مایکروسافت نگاه میکنیم و خرید نوکیا رو شکست میدونیم. اما میشه به کل بخش سخت افزاری مایکروسافت نگاه کنیم و این کیفیت رو مدیون نوکیا بدونیم و خرید نوکیا رو یک موفقیت برای مایکی بدونیم.

alireza
پاسخ دهید یکشنبه 15 آبان 1395

مطلب هیچ حرفی رو واسه گفتن نمیذاره

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,