مایکروسافت اخیراً اقدام به ثبت یک پتنت جدید برای کرتانا کرده است که می‌تواند این دستیار شخصی را تبدیل به DJ شخصی کاربر بکند. عملکرد این DJ بسیار بیشتر از ساخت لیست پخش‌ هایی بر اساس موسیقی مورد علاقه شما خواهد بود. با وینفون همراه باشید تا این پتنت را بررسی کنیم.

این سرویس می‌تواند با استفاده از هوش مصنوعی و استفاده از چندین منبع اطلاعات مانند تقویم، GPS، بلوتوث و شتاب‌سنج به شما کمک کند تا در موقعیت‌های مناسب موسیقی پخش کنید. کرتانا با توجه به اطلاعات شما به دنبال موقعیت‌هایی خواهد بود تا یک لیست پخش برای شما بسازد که هر بار متفاوت خواهد بود.

با توجه به چیزهایی که در گذشته به آن گوش داده‌اید، موقعیت مکانی و موقعیت‌هایی که در آن به موسیقی گوش داده اید و حتی چیزهایی که دوستانتان به آن گوش داده‌اند، کرتانا موسیقی‌ای مناسب و در زمان مناسب برای شما پیدا خواهد کرد. مایکروسافت حتی اشاره کرده است که این هوش مصنوعی دیجیتال قادر خواهد بود تا رویدادهای موسیقیایی و کنسرت‌ها را پیدا کرده و برای شما و دوستانتان بلیت تهیه کند.

مایکروسافت در این مورد توضیح می‌دهد:

یک دستیار دیجیتالی که در تمام پلتفرم‌ها از جمله تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها، رایانه‌های شخصی، گجت‌های پوشیدنی، کنسول‌های بازی و… پشتیبانی شده است با یک یا چند سرویس موسیقی یا جستجو تعامل داشته باشد و محتوا و قابلیت‌هایی که باعث بهبود تجربه کاربری خواهد شد و فعالیت‌های کاربر در زمینه موسیقی و انواع دیگر رسانه را با خود همگام کند. این دستیار دیجیتال طراحی شده است تا مانند ایستگاه رادیویی یا DJ شخصی کاربر عمل کند و موقعیت و علایق کاربر را شناسایی کند و با استفاده از تاریخچه عملکرد‌های کاربر لیست‌های پخشی بسازد و در زمان و مکان مناسب پیشنهادات با سلیقه موسیقیایی کاربر ارائه دهد.

تاریخ این پتنت به نوامبر 2016 باز می‌گردد و با توجه به این که هنوز هیچدام از این ویژگی‌ها در عمل به کار گرفته نشده‌اند و سرویس Groove Music هم متوقف شده است، این می‌تواند فقط یک ایده باشد و در نهایت نیز به کار گرفته نشود. اما می‌توان امیدوار بود که با وجود رقبای قدرتمندی در زمینه هوش مصنوعی مانند گوگل و آمازون، مایکروسافت این ایده‌ها را به حقیقت مبدل کند.

پتنت کامل را می‌توانید از اینجا مشاهده کنید.

منبع :

MSPU

194 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
amirhossein
پاسخ دهید جمعه 28 اردیبهشت 1397

خبری از ویندوز 10 آرم روی لومیا 950 اکس ال نشد؟؟؟ بجز این خبر آخری که فقط چندتا عکس بود و فایل 😐
خیلی سخته لامصب… و اینکه پرفورمنس چطور میشه…؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,