آیا می‌توان از نمایشگر یک گوشی هوشمند در نقش بلندگو استفاده کرد؟ مهندسان مایکروسافت ظاهرا راهی برای اجرایی کردن این ایده پیدا کرده‌اند، برای آگاهی از جزییات همراه ما باشید.

در یکی دو سال اخیر حاشیه نمایشگر گوشی‌های هوشمند پیوسته در حال نازک‌تر شدن است. کاهش حاشیه از یک سو باعث بهبود ظاهر دستگاه می‌گردد و از سوی دیگر با کاهش اندازه کلی دستگاه ارگونومی آن را بهبود داده و امکان قرار دادن نمایشگری بزرگ‌تر را در فضایی کوچک ممکن می‌سازد.

در سر راه اجرایی کردن این مسئله دو مشکل عمده وجود دارد، مورد اول محل قرارگیری بلندگوهای گوشی است و مسئله بعدی محل قرارگیری دوربین سلفی دستگاه است. این چالش برای برخی شرکت‌های به یک بن بست مهندسی تبدیل شده و البته برخی شرکت‌های نظیر ویوو برای حل این چالش راه حل خاص خود را پیدا کرده‌اند.

شرکت ویوو یکی از آن دسته سازندگان چینی گوشی‌های هوشمند است که گاه راه‌حل‌های بسیار جالب و نوآورانه‌ای را ارایه داده است. این شرکت پیشتر گوشی هوشمندی را عرضه کرده بود که نمایشگر دستگاه در نقش بلندگو ظاهر می‌شد. اکنون مایکروسافت با ثبت پتنتی راه حل تقریبا مشابهی برای تعبیه بلندگو در یک نمایشگر بدون حاشیه را ارایه کرده است.

در پتنت جدید مایکروسافت برای حل این مشکل پیشنهاد شده که نمایشگر اولد دستگاه به‌وسیله چسب به لایه پیزوالکتریک متصل شده و صدا از طریق ارتعاش این مجموعه منتقل گردد. با استفاده از این روش علاوه بر انتقال صدا از بطن نمایشگر می‌توان جهت تولید بازخوردهای لمسی هنگام لمس نمایشگر توسط کاربر استفاده کرد. این پتنت در سپتامبر سال 2016 و توسط دو تن از مهندسان سابق نوکیا که در مایکروسافت فعالیت می‌کردند به ثبت رسیده است.

البته مایکروسافت دیگر از کسب و کار تولید گوشی‌های هوشمند با ساختار و طراحی رایج کنار کشیده است. اخبار و شایعات متعددی در مورد تلاش این شرکت برای تولید سرفیس فون به بیرون منتشر شده و مشخص نیست آیا روزی چنین پتنتی در دستگاه اندرومدا یا سرفیس فون مورد استفاده قرار خواهد گرفت یا خیر؟

منبع :

MSPU

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,