microsoft

بر اساس گزارشات رسیده از اداره مالیات بریتانیا، کمپانی های بزرگ تکنولوژی از پرداخت مالیات های خود سرباز زده اند و به حاضر به پرداخت آن نیستند. یکی از این شرکت ها، مایکروسافت بریتانیاست که از پرداخت مالیات درآمدی که از طریق ایرلند بدست آمده اجتناب کرده است.

مایکروسافت بایستی مالیات یکساله  ۱۰۰ میلیون پوندی را بپردازد. مالیاتی که مربوط به فروش محصولات از طریق ایرلند است. براساس گزارش Sunday Times این شرکت از سال ۲۰۱۱ بیش از ۸ میلیارد پوند از فروش رایانه ها و نرم افزار به مشتریان بریتانیایی از طریق مسیر ایرلند بدست آورده است. این مبلغ بخشی از قرارداد با اداره مالیات و گمرک است که از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ طی توافق نامه قیمت گذاری مالیاتی انجام شده است.

اداره مالیات و گمرک بریتانیا، ساختار offshore (مناطق آزاد تجاری) این شرکت را در سال ۲۰۱۲ تایید کرده است و مایکروسافت در این مدت مالیات کمتری بایستی پرداخت می کرده، براساس اطلاعات، مالیات موجود در ایرلند ۱۲.۵ درصد است در حالی که در بریتانیا ۲۰ درصد می باشد!  به همین دلیل در حال حاضر تحقیقات گسترده ای توسط اتحادیه اروپا برای بررسی توافق نامه قیمت گذاری در حال انجام است تا از عدم تخطی از قوانین توافق نامه ها مطمئن شوند.

پیش از این نیز، فیس بوک، نیز از پرداخت میلیون ها پوند مالیات خود که از طریق ایرلند بدست آمده بود سرباز زده بود. همچنین گوگل، آمازون و Uber نیز از پرداخت مالیات ها خودداری کرده اند.

منبع :

INDEPENDENT

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,