Microsoft-Aware

مایکروسافت همیشه در اطراف اهداف بشر دوستانه قرار داشته و از زمان بیل گیتس این رویه تغییری نکرده است و همچنان بر این اهداف پافشاری دارند. این شرکت در یکی از جدید ترین همکاری های خود به نیروی پلیس کمک می کند تا قدرت بیشتری برای مبارزه با خلاف کاران داشته باشند. حال باید دید در این همکاری تا چه حد موفقیت های قبلی این شرکت تکرار خواهد شد.مسئولان مایکروسافت با برخی سازمان های محلی و فدرال در سرتاسر جهان برای توسعه و افزایش توانایی های سیستم Microsoft Aware همکاری می کند.این سیستم به وسیله Azure ساخته شده است که می تواند به نیروهای پلیس کمک کند تا با جمع آوری اطلاعات از چند منبع فرآیند دستگیری خلاف کاران را سرعت بخشد. این سیستم بدین صورت کار می کند:

با اتصال به سنسورهای اسلحه های پلیس، این سیستم کمک خواهد کرد. بدین صورت که سیستم آگاه سازی مایکروسافت نه تنها می تواند هشداری برای افسران پلیس در زمان شلیک باشد، بلکه می تواند اطلاعات دیگری را از طریق روش های قانونی سریعا از مکان های مختلف جمع آوری کند. قابلیت های این سیستم به افسران و کارکنان پلیس اجازه می دهد تا هشدارها را با جزییات بیشتری دریابند. با جمع آوری اطلاعات و کنار هم قرار دادن فیلم در زمان های درست از دوربین های سطح شهر، اتومبیل پلیس ها و یا دوربین هایی که بر روی بدن پلیس ها نصب می شود، می تواند جزییات یک هشدار را به مقامات پلیس با بیشترین سرعت و کمترین زمان هدر رفته گزارش دهد. بدین ترتیب اطلاعات، قبل، حین و بعد از وقوع شلیک جمع آوری می شود و کمک شایانی به نیروی پلیس انجام خواهد شد.

سیستم اگاه سازی مایکروسافت برای داده های مکانی نیز قابل استفاده است و می تواند با استفاده از نقشه ها و عکاسی در انواع اتفاقات شهری استفاده شود. به طور مثال، اگر یک مظنون در حال فرار با یک خودرو به همراه گروگان باشد، دوربین های این سیستم با مکان یابی تمام وسایل نقلیه ان منطقه و ثبت شماره پلاک آن ها، تجزیه و تحلیل زمانی این اتفاق را انجام می دهد و با تحلیل الگوها، به فعالیت پلیس و دسترسی به مظنون سرعت می بخشد.

این سیستم به تازگی سائوپائولو برزیل به کار گرفته شده است تا نتایج آن بررسی شود.  فرناندون گرلا ویرا، مسئول امنیت و حفاظت سائوپائولو برزیل درباره این سیستم می گوید :” این سیستم جهشی در کیفیت خدمات و تحقیقات پلیس ایجاد خواهد کرد. مایکروسافت قصد دارد با افزایش توانایی های این سیستم، در اختیار پلیسان تمام مناطق جهان قرار دهد و به آن ها نیز کمک کند.

منبع :

MSPOWERUSER

  • شنبه 22 خرداد 1395 00:00
  • یک نظر
  • هادی اکبری زاده
  • اخبار
1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
sayan
💔 2 پاسخ دهید شنبه 22 خرداد 1395

لابد خلافکاران هم بیکار نشستند اونا هم یک قدم جلوترند و میان کاری میکنند که سیستم پلیس رو از کار بیاندازند و کارشان رو انجام بدهند از اول دنیا همینجوری بوده و هست مگر اینکه سیستم رو از پایه درست کنند اینا همشان فکرشان فقط برای تجارت است نه چیز دیگر ،

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,