شرکت ThousandEyes در گزارش سالانه خود اعلام کرده است که در سال ۲۰۱۸، سرویس ابری مایکروسافت یعنی آژور، از نظر بازده عملکرد، سرویس‌های گوگل کلاود و آمازون وب سرویس را پشت سر گذاشته است.

شرکت ThousandEyes برای ثبت آمار خود هر ۱۰ دقیقه‌ داده‌هایی را از ۲۷ محل مختلف در سراسر دنیا که دیتا سنتر‌ها در آن قرار دارند، جمع‌آوری می‌نماید. این داده‌ها از سرورهای سه تامین کننده بزرگ خدمات ابری جمع‌آوری می‌گردد.

این داده‌ها نشان می‌دهد که سرویس‌های گوگل کلاود و آمازون وب سرویس  از نظر میزان تاخیر و ارسال و دریافت پکیج، دارای نوسان بیش‌تری هستند و این مسأله، کار را برای توسعه دهندگانی که از آن‌ها استفاده می‌کنند، برای پیش‌بینی عملکرد اپلیکیشن‌ها دشوار می‌کند.

Archana Kesavan مدیر ارشد بازاریابی شرکت ThousandEyes معتقد است که استفاده مایکروسافت از تجهیزات و امکانات خود جهت انتقال اطلاعات باعث ایجاد ثبات در سرویس آن‌ها می‌شود. وی در ادامه افزود که شبکه داده‌های مایکروسافت بسیار سریع و قابل اعتماد است.

وی معتقد است که به صروت عملیاتی، انتقال داده‌های تجاری در اینترنت، خطرهایی را به همراه دارد اما در این زمینه هم سرویس آمازون ۳۵ درصد از سرویس گوگل و ۵۵ درصد از سرویس آژور مایکروسافت، ثبات کم‌تری دارد.

البته شرکت گوگل یه سرویس پرمیوم هم دارد که در آن داده‌ها را از طریق تجهیزات خود انتقال می‌دهد و در کنار آن در سرویس استاندارد آن‌ها، داد‌ه‌ها از طریق اینترنت عمومی جا به جا می‌شود. سرویس شرکت گوگل در واقع برای انتقال داده‌ها از اروپا به هند، تاخیری سه برابری را نسبت به آمازون و مایکروسافت ثبت می‌کند.

گوگل و آژور در آسیا ثبات بیش‌تری را نسبت به سرویس آمازون نشان می‌دهند و آژور داده‌ها را از اروپا به سنگاپور ۱/۵ برابر سریع‌تر از هر دو سرویس آمازون و گوگل منتقل می‌کند.

شما می‌توانید بنچمارک شرکت ThousandEyes را به صورت کامل در اینجا مطالعه نمایید.

منبع :

MSPOWERUSER

396 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. گیک، برنامه‌نویس پایتون. دوستدار لینوکس و مایکروسافت به صورت هم‌زمان!!
مطالب مرتبط
مطالب مشابه
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: