پس از توقف تولید مایکروسافت بند 2 حضور مایکروسافت در بازار محصولات پوشیدنی به پایان رسیده است. با این حال یکی از طرفداران مایکروسافت اخیرا یک طرح مفهومی از نسخه جدید مایکروسافت بند را ساخته که تماشای آن برق از سرتان خواهد برد.

مایکروسافت از ابتدا حضور پررنگی در عرصه محصولات پوشیدنی و بالاخص ساعت‌های هوشمند نداشت. مهمترین محصولات سلامت محوری که مایکروسافت عرضه کرد شامل مایکروسافت بند 1 و 2 بود و البته نسخه سوم این دستبند سلامتی با آنکه تقریبا مراحل نهایی توسعه خود را گذرانده بود در نهایت هرگز رنگ بازار را به خود ندید.

در دنیای امروزی که فناوری با سرعت بسیار بالایی در حال تغییر نحوه تعامل ما با دستگاه‌ها و حتی تغییر مفهوم و ماهیت گجت‌ها است، ساعت‌های هوشمند به چیزی بیشتر از یک ساعت تبدیل شده‌اند. در یکی دو سال اخیر بسیاری از امکانات گوشی‌های هوشمند نظیر پشتیبانی از اینترنت LTE به امکانات این دستگاه‌ها اضافه شده است. با این روند باید دید در آینده و با بهبود فناوری‌های چیپ سازی، باتری، نمایشگر و … ساعت‌های هوشمند چه تغییرات دیگری را به خود خواهند دید.

امروز کریستوفر فرناندز ویدیو طرح مفهومی خود از مایکروسافت بند را در یوتیوب منتشر کرده که حقیقتا مغز را منفجر می‌کند.

همانطور که مشاهده کردید این طرح مفهومی غایت مایکروسافت بند را چیزی ورای یک دستبند سلامتی تعریف کرده است. در این طرح به مدد استفاده از یک نمایشگر خمیده و البته دیگر قطعات الکترونیکی، مایکروسافت بند عملا تبدیل به ساعت هوشمندی شده که با کمک فناوری کانتینیوم مایکروسافت حتی به‌عنوان یک کامپیوتر دسکتاپ نیز قابل استفاده است.

رویای کریستفور البته چندان دور از دسترس نیست، چرا که در حال حاضر نمایشگر‌های OLED انعطاف پذیر آماده عرضه تجاری هستند و تحولات بزرگی در زمینه باتری، آنتن‌های رادیویی، مدیریت انرژی و … رخ داده است. با این حساب عرضه چنین دستگاهی در آینده نزدیک چندان دور از دسترس نیست، البته در کنار تمامی این موارد سخت‌افزاری مذکور وجود خواست و انگیزه کافی در شرکت سازنده مسئله‌ای به مراتب مهم‌تر است.

اینکه مایکروسافت حضور مجددی در بازار محصولات پوشیدنی خواهد داشت یا خیر امری است که تنها زمان می‌تواند بدان پاسخ دهد.

منبع :

MSPU

1219 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
 • No items.
 • دیدگاه کاربران
  سرو
  پاسخ دهید شنبه 19 اسفند 1396

  سلام هیچ راهی نیست گوشی 950xl رو به اندروید تبدیل کرد؟؟

  وحید
  پاسخ دهید یکشنبه 20 اسفند 1396

  حتما توقع داری آخرین نسخه را هم نصب کنی و به روز رسانی هم دریافت کنی ؟؟

  برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
  برچسب ها: , , ,