Password

برای سال های طولانی، ما عادت کرده ایم از رمز هایی حاوی عدد و حرف برای در امان نگه داشتن اطلاعات مان از شر دسترسی افراد، استفاده کنیم. اگر اخبار را پیگیری کرده باشید، مدتی قبل، لیستی از رمز عبور های رایج که به راحتی توسط هکر ها شناسایی می شوند، انتشار یافت. رمز عبور هایی مانند “۱۲۳۴۵۶”. حالا مایکروسافت قصد دارد، جلوی کاربرانی که قصد انتخاب چنین رمز هایی دارند را بگیرد. با وینفون همراه باشید.

ردموندی ها با جمع آوری اطلاعات و آمار بیش از ۱۰ میلیون حمله ی روزانه به حساب های کاربران، لیست کاملی از رمز های عبوری که هکر ها به راحتی به آن ها دسترسی پیدا می کنند را تهیه کرده اند و قصد دارند جلوی کاربرانی را که از چنین رمز هایی استفاده می کنند، بگیرند. در این نظارت جدید، به هنگام انتخاب رمز عبور جدید به شما هشدار داده می شود که این رمز ضعیف یا متوسط یا قوی است. همچنین اجازه ی استفاده از رمز های قابل پیش بینی را به شما نخواهد داد.

microsoft-password-prompt

الکس وینرت سرپرست گروه برنامه نویسیِ حفاظت از هویت افراد در مایکروسافت اژور، با ارسال پستی در وبلاگ مایکروسافت هشدار داد:

مهم ترین مسئله ای که در هنگام انتخاب رمز عبور باید به آن توجه شود، این است که رمز عبور انتخابی باید خاص و غیر قابل پیش بینی باشد.

این صحبت به این معنی است که از انتخاب کلماتی همچون: “Welcome”، “QWERT”، “Login” و… دیگر کلمات دارای معنی ساده و قابل حدس، خود داری نمایید، مگر آن که حسابی که قصد ورود به آن را دارید، دارای اطلاعات حیاتی مانند: اطلاعات بانکی یا پزشکی شما نباشد یا اهمیتی از نظر حریم شخصی برای شما نداشته باشد.

این سامانه کنترل رمز ورود هم اکنون بر روی حساب کاربری مایکروسافت در قسمت اکتیو دایرکتوری اژور (AD) فعال است ولی به زودی به تمامی سویس های این شرکت راه پیدا خواهد نمود. همچنین نظاره گر هوشمند ورود به حساب مایکروسافت که باعث قفل شدن آن بعد از تلاش مکرر ناموفق با رمز اشتباه می شود، همچنان فعال باقی خواهد ماند.

منبع :

PC MAG

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
m.j
پاسخ دهید دوشنبه 9 خرداد 1395

این شامل حال پسورد برای گوشی ها هم میشه؟

alirezabarari
پاسخ دهید دوشنبه 9 خرداد 1395

سلام بچه ها تازه فهمیدم چجوری باید تو ویندوز ۱۰ موبایل از لومیا کمرا به طور دائمی استفاده کرد باید این برنامه رو از فروشگاه فارسی چارخونه بگیری همین

Surveyor
پاسخ دهید دوشنبه 9 خرداد 1395

رمز ویندوز ۱۰ موبایل تو کدوم بیاد قراره محدودیت عدد بودن رو نداشته باشه ؟ منظورم اینه که از دیگر کاراکتر ها مثل علامت ها و حروف برای رمز موبایل استفاده کنیم چون ایندجوری امنیتش خیلی پایینه. همچنین آیا امکان اضافه کردن پسورد تصویری (مثل نسخه دسکتاپ) برای نسخه موبایل هست ؟ چون اینجور رمز هم به یه محیط لمسی بیشتر بهینه تره تا دسکتاپ.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,