_مایکروسافت پنل جدید

مایکروسافت به عضویت بنیان محاسبات بومی ابری “CNCF” ‌درآمد Cloud Native Computing Foundation

Microsoft-CNCF-ImageNotReadyطبق آخرین اخبار شرکت مایکروسافت به عضویت بنیان محاسبات بومی ابری (CNCF) درآمده است. این بنیان یکی از سازمان‌های داخلی بنیان لینوکس است. در ادامه این خبر با وینفون همراه باشید.

شرکت مایکروسافت به تازگی در پستی که در بلاگ سرویس اَژور خود منتشر کرده، اعلام کرده که هم اکنون در بنیان محاسبات بومی ابری (Cloud Native Computing Foundation) عضو شده است. CNCF یکی از سازمان‌های داخلی بنیان لینوکس است که هدف آن ترویج استفاده از کانتینرهای نرم‌ افزاری (Software Containers) است.

معمار نرم‌ افزاری مایکروسافت، جان گاسمن، در این پست اعلام کرده که مایکروسافت اکنون به عضویت بنیان CNCF درآمده است. با توجه به شروع عضویت این شرکت در بنیان لینوکس از سال گذشته، این اقدام زیاد غیر منتظره به نظر نمی‌رسید.

گاسمن همچنین افزود :

متن باز راهی برای توسعه‌ و گسترش دادن نرم‌ افزارهایی است که هیچ سازمانی به تنهایی قادر به انجام آن نخواهد بود. متن باز به تولیدکنندگان، مشتریان، محققان و دیگر افراد اجازه خواهد داد تا در مورد مشکلات و راه‌ حل‌های موجود با یکدیگر همکاری کرده و دانش خود را با سایرین به اشتراک بگذارند. روش همکاری افراد در این بنیان به روش‌های توسعه‌ی دیگر شباهتی ندارد و من شدیدا معتقدم که قدرت منبع باز بودن از طرف جوامع متنوع و قوی ایجاد می‌شود و ما متعهد هستیم که با مشارکت در توزیع کدهای منبع و نیز مشارکت در بنیان‌ها و کمیته های مرتبط، این نوع جوامع را پشتیبانی کنیم.

نکته قابل توجه این است که بسیاری از پروژه‌های مدیریت شده‌ توسط این بنیان، قبلا توسط غول نرم افزاری دنیا ساخته شده است. برخی از این ساخته‌ها شامل gRPC (یک چهارچوب کاری تماس از راه دور متن‌ باز) Containerd، Kubernetes و Helm هستند که آخرین آنها یعنی Helm یک ابزار مدیریت پکیج قوی است که ساخت آن در ابتدا توسط کمپانی Deis آغاز شد و شرکت مایکروسافت نیز در ماه آپریل سال جاری میلادی این شرکت را خریداری کرد.

نظر شما عزیزان در مورد این اقدام مایکروسافت چیست؟ آیا راهی به سوی متن باز شدن همه سرویس‌ها و نرم افزارهایش؟

منبع :

NEOWIN

51 پست
سیّد محمّد نصری
Sickmind_01 is here, English Translation graduate and one hell of a Microsoft lover
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
assemblyos
پاسخ دهید سه شنبه 14 آذر 1396

سلام
اقدام خیلی خوبی هست . امیدوارم مایکروسافت از ایده ی نرم افزار ازاد و اوپن سورس به نفع ویندوز 10 استفاده کنه ولی باید این فرایند با دقت و هوشیاری کامل انجام بشه . لینوکس.اگرچه اوپن سورس. و رایگان هست ولی نکات مبهم فراوانی توش دیده میشه . اوپن سورس بایستی توسط خود مایکروسافت. مدیریت بشه . تا یکوقت 100 تا توزیع اوپن سورس رایگان اما شلخته. از ویندوز 10. تولید نشه . در مورد سرویسها هم مایکروسافت باید احتیاط کنه . مثل اجرای برنامه های لینوکس روی ویندوز. و موارذ مشابه .
اگر دنیای نرم افزار. اوپن سورس. و ازاد. بدست مایکروسافت. بیفته. خیلی بهتر از خود. لینوکسیها. میتونه. اونرو. مدیریت کنه . توی دنیای لینوکس. جنجال و اختلاف نظر و دعوا. و کشمکش. خیلی زیاد دیده میشه و همین باعث تولید صدها توزیع شلخته و ضعیف لینوکسی شده . مایکروسافت باید دنیای نرم افزار. اوپن سورس و ازاد. را. کنترل و بهینه کنه

assemblyos
پاسخ دهید سه شنبه 14 آذر 1396

الان بین مایکروسافت و کنونیکال یکسری همکاریها. ایجاد شده و عملا قراره در لینوکس اوبونتو 18. افیس. و. ویژوال استودیوی مایکروسافت. رسما. وارد بشه . عملا. مایکروسافت تشنه ی فناوریهای جدیده و خیلی دوست داره برخی امکانات. لینوکس رو وارد ویندوز 10. بکنه. . از. اونطرف کنونیکال هم از شراکت با مایکروسافت. خوشحاله . قراره یکسری. تغییرات بزرگ و مهم. توی. ویندوز. 10. و. اوبونتوی. 18. با همکاری مایکروسافت. و. کنونیکال.ایجاد بشه . که به نفع هردو سیستم عامل هست . هردوی مایکروسافت. و کنونیکال. دارند. به همدیگه. سوخت می رسونند . در اینده. از میان. صدها. توزیع. بی در و پیکر. لینوکس. فقط. اوبونتو. میتونه. خودش رو به ویندوز برسونه. و استاندارد و کاربرپسند بشه. . چون کنونیکال خودش ذاتا. با مایکروسافت. مشکل نداره .و شریک مایکروسافته. . مایکروسافت با کمک کنونیکال میتونه. یک تحول بزرگ. در ویندوز. 10. ایجاد کنه . البته نباید انتظار داشت که ویندوز 10. در نسخه های اینده. اوپن سورس. رایگان. و ازاد. بشه .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,