Graphcore

مایکروسافت، دل، سامسونگ و BMW به تازگی علاقه خود را به پشتیبانی از Graphcore که یک سازنده چیپ‌های مخصوص هوش مصنوعی است اعلام کرده اند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

Graphcore یک کمپانی مستقر در بریتانیا است که به طراحی پردازنده و ابزارهای نرم افزار‌ی کاملا جدیدی برای هوش مصنوعی و Machine Intelligence می‌پردازد. این کمپانی اوایل امسال اولین درآمد خود را کسب کرد و توجه کمپانی‌های بزرگی مانند مایکروسافت و سامسونگ را جلب کرد.

در اولین مرحله جذب سرمایه، Graphcore بیش از 200 میلیون دلار از سرمایه گذارانی مانند مایکروسافت و BWM جذب کرد که ارزش این کمپانی را به بیش از 1.5 میلیارد دلار رساند. این مرحله جذب سرمایه توسط سرمایه گذارانی از جمله Merian Global Investors، Amadeus Capital Partners، Atomico، Robert Bosch Venture Capital و Sofina برگزار شد. این کمپانی همچنین توانست حمایت برخی از بزرگترین نام‌های صنعت هوش مصنوعی مانند Demis Hassabis، موسس DeepMind گوگل و زوبین قهرمانی، محقق ارشد Uber را دریافت کند.

Nigel Toon، موسس و مدیرعامل این شرکت می‌گوید:

هوش مصنوعی شروع عصری جدد در محاسبات را رقم می‌زند که نیازمند ابزارهای نرم افزاری و پردازنده‌های متفاوتی است. این بازار جدید که به سرعت در حال پیشرفت است موقعیتی برای Graphcore ایجاد می‌کند تا به یک کمپانی جهانی و مهم تبدیل شود که می‌تواند به نوآوران در زمینه هوش مصنوعی کمک کند تا به پیشرفت‌های مهمی دست یابند.

در این راند از سرمایه گذاری‌های مربوط به Graphcore، گروه Goldman Sachs به عنوان منشی این شرکت تعیین شد و Orrick، Herrington و Sutcliffe مسئولیت‌های حقوقی این شرکت را بر عهده گرفتند.

منبع :

MSPU

214 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,