مایکروسافت امروز اعلام کرد اپلیکیشن مترجم این شرکت یعنی Microsoft Translator در دستگاه‌های اندرویدی و ios و آمازون فایر به هوش مصنوعی در حالت آفلاین تجهیز خواهد شد.

مایکروسافت در سالهای اخیر پشتیبانی بسیار خوبی از سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های خود در دیگر پلتفرم‌ها داشته است. یکی از اپلیکیشن‌های محبوب این شرکت که با استقبال خوب کاربران دیگر پلتفرم‌ها مواجه شده اپلیکیشن مترجم مایکروسافت یا Microsoft Translator است. مایکروسافت امروز اعلام کرده که پشتیبانی از هوش مصنوعی هنگام ترجمه در حالت آفلاین به نسخه اندروید، ios اضافه شده است.

آپدیت نسخه جدید اپلیکیشن مترجم این شرکت برای دستگاه‌های اندروید، ios و آمازون فایر همراه با بسته زبانی ترجمه ماشین شبکه عصبی همراه خواهد بود. این بسته‌های زبانی جدید کیفیت ترجمه بالاتری را ارایه خواهند داد. برای مثال این بسته‌های زبانی جدید تا 23 درصد کیفیت بهتر و تا 50 درصد حجم کمتری را در قیاس با نسخه‌های پیشین خواهند داشت.

مایکروسافت اعلام کرده که این قابلیت به‌زودی در اختیار دستگاه‌های ویندوزی نیز قرار خواهد گرفت. مایکروسافت در کنار رونمایی از افزوده شدن هوش مصنوعی هنگام ترجمه آفلاین، قابلیت جدید دیگری را نیز برای توسعه‌دهندگان اندرویدی رونمایی کرده است. با استفاده از این قابلیت جدید توسعه‌دهندگان اندروید می‌توانند به راحتی و سرعت بالا ترجمه متنی را به هر اپلیکیشن اندرویدی اضافه کنند. با استفاده از قدرت ترجمه ماشین شبکه عصبی جدید مایکروسافت، توسعه‌دهندگان این امکان را پیدا کرده‌اند تا بدون اتصال اینترنت به بسته‌های زبانی جدید مبتنی بر هوش مصنوعی دسترسی داشته باشند.

 

منبع :

MSPU

1235 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,