microsoftمایکروسافت قصد ندارد هوش مصنوعی را تنها در بات ها و دستیار های صوتی دیجیتالی به کار ببرد. آن ها خیز بلندی برداشته اند تا از هوش مصنوعی در تقریبا همه سرویس های خود استفاده کنند. امروز ردموندی ها اعلام کردند که می خواهند از هوش مصنوعی مبتنی بر سرویس ابری خود در آفیس ۳۶۵ استفاده کنند. این کار باعث می شود تا بسیاری از وظایف به صورت خود کار انجام شود.

کنفرانس Ignite مایکروسافت بیش از ۲۳ هزار متخصص فناوری اطلاعات را از سراسر دنیا در شهر آتلانتا گرد آورده است و مایکروسافت قصد دارد از این فرصت برای شناساندن امکانات و توانایی های خود در آوردن هوش به ابزارها و سرویس ها کمال استفاده را ببرد. هم زمان با این فرضیه که مایکروسافت با استفاده از سرویس های خود اطلاعات بیشتری را به دست می آورد، شرکت می خواهد نشان دهد که ابزارهای تولید شده توسط آن ها باهوش تر می شوند.

به این معنی که آوردن داده های تحلیلی در محیط کار به کارمندان اجازه می دهد که بهره وری بیشتری داشته باشند اما آوردن ابزارهای مجهز به فناوری یادگیری ماشین، به سرویس هایی نظیر خدمات ارتباط با مشتری Dynamics 365 نیز مطرح است. یکی از مواردی که شرکت به طور موکد به آن پرداخته این است که هوش مصنوعی قرار نیست جایگزین انسان ها شود، بلکه قرار است که به انسان ها قدرت بیش تر ببخشد. به طور قطع مایکروسافت سرویس های هوشمند مبتنی بر قدرت ابری را در آینده بسیار نزدیک به آفیس ۳۶۵ می آورد. برای مثال در آینده نزدیک QuickStarter برای پاور پوینت و Sway خواهد توانست به شما ایده اصلی چه در مورد متن و تصاویر را در جهت کمک به شما در ایجاد ارائه، بدهد. به علاوه اکسل به زودی قادر خواهد بود اطلاعات جغرافیایی را با استفاده از نقشه بینگ به راحتی به جداول انتقال دهید و در نهایت یک برگه در اوتلوک و وورد، داده های موجود مرتبط با سندی را که در حال تنظیم هستید، را به نمایش می گذارد.

آفیس ۳۶۵ نیز به زودی به یک ابزار داخلی جهت دنبال کردن میزان بهره وری با استفاده از Microsoft MyAnalytics خواهد داد. این سرویس به شما اجازه می دهد که میزان شخصی analytic خود را (این که چه میزان زمان جهت پاسخ به ایمیل ها، تماس های اسکایپ، ویرایش اسناد و… صرف کرده اید) با دیگر اعضای گروه مقایسه کنید (مایکروسافت گفته است که این  قسمت قابل نمایش برای مدیران نخواهد بود و نزد کارمندان شرکت به صورت محرمانه خواهد ماند).

مایکروسافت می گوید به زودی Dynamics 365 با ادغام در ابزار هوش مصنوعی بسیار باهوش تر خواهد شد به طوری که حتی می تواند تحلیل های خاص را ارائه داده یا حتی به تیم های فروش در هنگام انجام معاملات توصیه هایی را بکند. این نوع رابطه یک دستیار دیجیتالی برای Dynamics 365 در واحد فروش، مبتنی بر Cortana Intelligence Suite است که مایکروسافت در سال ۲۰۱۵ معرفی کرد. بیشتر این ویژگی ها هم اکنون در آفیس ۳۶۵ ادغام شده اند و تنها برخی از آن ها نظیر QuickStarter برای پاورپوینت و وارد کردن نقشه در اکسل در ادامه سال عملیاتی خواهند شد.

منبع :

TECH CRUNCH

396 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. گیک، برنامه‌نویس پایتون. دوستدار لینوکس و مایکروسافت به صورت هم‌زمان!!
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,