حتما اطلاع دارید که شرکت های سخت افزاری درنظر دارند تا هدست های ویندوز واقعیت ترکیبی خود را در فصل تعطیلات سال جدید میلادی وارد بازار کنند. مایکروسافت به عنوان سازنده بستر نرم افزاری این سیستم عامل در تلاش است تا پیش از عرضه نهایی این هدست ها در بازار محتوای مناسبی را برای این هدست ها مهیا سازد. همکاری با شبکه Inception یکی از این دسته موارد بود، اکنون مایکروسافت درنظر دارد تا محتوای استیم را به هدست های ویندوز واقعیت ترکیبی بیاورد.

مایکروسافت امروز از برنامه خود برای آینده ویندوز واقعیت ترکیبی پرده برداری کرد. این شرکت علاوه بر ارتقا سخت افزای که برای این پلتفرم درنظر گرفته، برای اولین بار برنامه های خود در زمینه نرم افزارهای این پلتفرم را نیز آشکار ساخت. مایکروسافت مشغول همکاری با برخی شرکت های مهم در این عرصه است تا محتوای نرم افزاری مناسبی را در ویندوز استور فراهم آورد. اولین موج شرکا نرم افزاری که به توسعه اپلیکیشن و محتوا برای ویندوز واقعیت ترکیبی خواهند پرداخت اسامی بزرگی چون Next Reality, Hulu, Felix and Paul studios, Jaunt, Dark Legion, Orange, Sony Pictures و … هستند.

یکی دیگر از اخبار جالبی که امروز ردموندی ها اعلام کردند تصمیم استودیو ۳۴۳Industries برای آوردن نسخه های بعدی سری بازی بسیار محبوب هیلو به ویندوز واقعیت ترکیبی است. مایکروسافت جزییات بیشتری در مورد شکل این محتوا اعلام نکرده است. بنابراین هنوز مشخص نیست که ما در آینده قادر به تجربه نسخه کامل بازی هیلو روی هدست های ویندوز واقعیت ترکیبی هستیم یا اینکه صرفا نسخه ای محدود از بازی برای این هدست ها توسعه داده خواهد شد.

نقطه قوت دیگری که در مورد آینده این پلتفرم می‌توان مشاهده کرد، توافق مایکروسافت با والو برای آوردن محتوای استیم به ویندوز واقعیت ترکیبی است. بنابراین کاربران این هدست ها قادر خواهند بود از تمامی محتوای واقعیت مجازی که در حال حاضر در استیم موجود است بهره‌مندشوند، در ادامه بد نیست اشاره کنیم که استیم در حال حاضر از هدست های واقعیت مجازی Vive, Rift و OSVR پشتیبانی می‌کند.

Joe Ludwig از شرکت والو در مورد این همکاری عنوان کرده:

همکاری با مایکروسافت برای سازگار کردن محتوای استیم با این هدست ها (هدست های ویندوز واقعیت ترکیبی) قدمی بزرگ در جهت رشد واقعیت مجازی به عنوان یک پلتفرم باز برای توسعه دهندگان و مشتریان محسوب می‌شود. با طیف گسترده سخت افزاری که این شرکت های بزرگ سخت افزاری تولید کرده اند، اکنون جامعه کاربران استیم گزینه های انتخابی بیشتری در اختیار خواهند داشت تا پتانسیل واقعیت مجازی را بیش از پیش تجربه کنند.

هنوز تا شروع فصل تعطیلات و عرضه هدست های ویندوز واقعیت ترکیبی زمان مناسبی باقی مانده است، باید صبر کنیم و ببینیم مایکروسافت در این فرصت طلایی چه شرکا دیگری را برای پلتفرم واقعیت ترکیبی خود پدید خواهد آورد.

منبع :

MSPU

1145 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,