در ماه های اخیر اخبار متعددی در مورد واقعیت ترکیبی ویندوز به اطلاع شما عزیزان رساندیم. مایکروسافت طی همکاری نزدیک با شرکت های سخت افزاری هدست های واقعیت ترکیبی پلتفرم خود را مهیا ساخته است که پیشتر با آنها آشنا شدیم. اما مایکروسافت برگ برنده جدیدی در کنفرانس شب گذشته خود عرضه کرد، خبری که به‌خوبی نشان داد ردموندی ها واقعیت ترکیبی را بسیار جدی گرفته اند. مایکروسافت دیشب به‌صورت رسمی خرید شرکت سازنده پلتفرم برتر اجتماعی واقعیت مجازی یعنی AltspaceVR را اعلام داشت.طی کنفرانس شب گذشته که در سانفرانسیسکو برگزار شد، مایکروسافت رسما خرید پلتفرم AltspaceVR و تیم توسعه دهنده آن را اعلام کرد. با این خرید AltspaceVR در کنار بازی های اول شخص مایکروسافت نظیر Halo; Recruit و آرشیو غنی شرکت والو یعنی SteamVR ملحق خواهد شد.

در خبری که در وب سایت مایکروسافت منتشر شد، الکس کیپمن خالق هالولنز خرید پلتفرم AltspaceVR را اعلام داشت:

ما ورود تیم بااستعداد توسعه دهنده AltspaceVR را به مایکروسافت خوشامد می‌گوییم. AltspaceVR یکی از پلتفرم های پیشرو در عرصه ارتباطات مجازی است که امکان ملاقات مردم بیش از 160 کشور جهان را در فضای واقعیت مجازی میسر کرده است، کاربران قادر هستند در این فضا علاوه بر ملاقات، در کلاس های آموزشی، کلاس های یوگا، مهمانی، رویدادهای بزرگ برگزار شده توسط NBC و Reggie Watts, Justin Roiland, Drew Carey و مواردی از این دست شرکت کنند.

با اضافه شدن تیم توسعه دهنده AltspaceVR ما قادر خواهیم بود تا برترین جامعه واقعیت ترکیبی در جهان را ایجاد کنیم.

این خبر علاوه بر علاقمندان واقعیت ترکیبی ویندوز برای کاربران AltspaceVR نیز خبر خوبی خواهد بود، چرا که با ملحق شدن این تیم به مایکروسافت رشد این جامعه مجازی به‌نوعی تضمین شده خواهد بود.

درمجموع باید گفت که مایکروسافت تمام قد پشت پلتفرم واقعیت ترکیبی ویندوز ایستاده است و خرید AltspaceVR اقدامی هوشمندانه از سوی این شرکت بوده است. از سوی دیگر در حال حاضر مایکروسافت مواردی بومی در بخش های مختلف خود دارد که افزوده شدن آنها به این پلتفرم می‌تواند باعث تجربه گیراتر گردد، برای مثال سیستم آواتار اکس باکس در قیاس با سیستم آواتار AltspaceVR به‌مراتب بهتر و پویاتر طراحی شده است و افزوده شدن آن به این عضو تازه‌وارد مایکروسافت می‌تواند تجربه سرگرم کننده و جذاب تر مهیا کند.

 

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1146 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
حمزه
پاسخ دهید چهارشنبه 12 مهر 1396

مثه اینکه مایکروسافت داره با دست پُر وارد واقعیت ترکیبی میشه!!
شرکای سخت افزاری قدرتمند در کنار شرکای نرم افزاری متعدد و قوی میتونه شکست مایکروسافت در زمینه تلفن همراه را جبران کنه!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,