در دنیای تجارت با پول خیلی کارها را می توان پیش برد، مایکروسافت به واسطه نقدینگی چند صد میلیارد دلاری که در اختیار دارد، همواره برای بهبود محصولات و سرویس های خود دست به خرید شرکت های مختلفی زده است.

در آخرین اقدامات از این دست، مایکروسافت در حال نهایی کردن خرید شرکت International Software است. این شرکت در زمینه بهبود بهره وری در نرم افزار ها فعالیت داشته، و با این خرید مایکروسافت قادر خواهد بود تا اپلیکشین ها و ابزارهای اداری خود از قبیل آفیس، و یا مایکروسافت تیم را بهتر و کارآمد تر کند.

نکته جالب در مورد شرکت International Software آن است که این شرکت توسط یکی از کارمندان اسبق ردموندی ها پایه گذاری شده است. بنیان گذار این شرکت Charles Simonyi کارمند اسبق مایکروسافت است که در زمان حضور در این شرکت سرپرست یکی از بزرگ ترین پروژه های مایکروسافت یعنی پروژه Word و Excel بوده و پس از به نتیجه رسیدن این پروژه ها در سال ۲۰۰۲ پی علایق شخصی خود رفته و شرکت International Software را بنا نهاده است. شرکت وی راه کار های جالبی برای راحت تر شدن برنامه نویسی و افزایش بهره وری در دنیای نرم افزار فراهم کرده است.

مایکروسافت در مورد خرید این شرکت اعلام کرده:

این خرید در جهت بهبود ابزارهای لازم برای بهره وری بیش تر و تولید ساده تر محتوای نرم افزاری در غنای اطلاعاتی دنیای امروز انجام گرفته است. فناوری های International Software و نیروهای با استعداد آن باعث افزایش قابلیت ها و توانایی ما در جهت ایجاد ابزارهای نرم افزاری بهتر خواهد شد. ما کاملا شیفته فعالیت این شرکت در زمینه اپلیکیشن های تولید محتوا هستیم، به خصوص که در فعالیت های آن ها مردم در مرکزیت قرار دارند و این روال پس از خرید این شرکت تداوم خواهد داشت.

پس از این خرید Simonyi به همراه تیم خود به مایکروسافت می آیند، در همین زمینه وی عنوان کرده:

من از بازگشت به مایکروسافت کمپانی عظیم دنیای فناوری به شدت هیجان زده، سربلند، و برافروخته هستم. بسیار خوشحالم که به واسطه این قرارداد تیم با استعداد و خارق العاده International Software خانه جدید و بسیار عالی پیدا می کنند تا بتوانیم کار خود را ادامه دهیم و به ساخت محصولات عالی مشغول باشیم.

جزییات و شرایط و رقم این توافق فاش نشده است، اما در هر صورت بازگشت یکی از استعدادهای بزرگ مایکروسافت به همراه تیمی خبره می تواند خبر خوبی برای مایکروسافت باشد.

منبع :

ZDNET

1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Unknown
پاسخ دهید چهارشنبه 30 فروردین 1396

پروژه World: پروژه word
لطفا تصحیح کنید

    محسن توکلی
    پاسخ دهید چهارشنبه 30 فروردین 1396

    خیلی ممنون، اصلاح شد

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,